Jak zhubnout bez cvičení a bez diety?

S příchodem léta rozhodně neskončila cesta za štíhlou a pevnou postavou. Naopak léto nás mělo ještě více motivovat a takzvaně “nakopnout” k tomu, abychom se o své tělo začali ještě více starat a abychom na sobě začali ještě více pracovat. Možná jste z počátku hubli opravdu dobře, kilogramy mizely takřka okamžitě, ale třeba nyní už máte problém zbavit se posledních nedokonalostí na vašem těle. Pokud chcete zhubnout, jde to dokonce bez cvičení a bez diety.  

Člověk má v hlavě zafixovanou myšlenku, že zhubnout jde jenom tehdy, pokud upravíme jídelníček, pokud se budeme dostatečně hýbat a pokud budeme hodně pít. Jenže nejeden odborník je toho názoru, že hubnout se dá i bez cvičení a bez diety. Je to jenom o pár tricích, které zakomponujte do svého života.  

Nejezte dříve, než se napijete 

Už jste slyšeli o triku, díky kterému se nebudete zbytečně přejídat? Spočívá v tom, že se před každým jídlem napijete. Sklenka obyčejné vody vás zaplní, posléze toho tolik nesníte. Díky jedné jediné sklence vody se vyhnete přejídání a kilogramy nebudou nabývat, naopak budou mizet.  

Dezert nahraďte hořkou, vysokoprocentní čokoládou 

Máte ve zvyku si po každém pokrmu dát něco dobrého? Místo klasického dezertu v podobě dortíku nebo jiného zákusku sáhněte raději po vysokoprocentní čokoládě, která vám pomůže zbavit se závislosti na cukru, navíc do svého těla nepřijmete o stovku více kalorií.  

Raději menší porce vícekrát denně 

Obecně platí, že menší porce jsou lepší porce. Menší porce jezte pomalu (obecně se doporučuje jíst pomalu a menší sousta, důvodem je rychlejší zasycení a rychlejší příchod pocitu plnosti), dopřávejte si je však klidně vícekrát denně. Klidně mějte během dne i pět porcí, pokud budou menší.  

Stop sladkým nápojům 

Abyste zhubli takřka bezpracně, je třeba omezit příjem nevhodných sladkých nápojů. Zbavte se tedy sladkých limonád, sirupů či jiných bublinkových šťáv, nahraďte je raději obyčejnou pitnou vodou z kohoutku, která neobsahuje žádné kalorie.  

Mohlo by se vám líbit...