Čas vánočních hvězd pomalu ale jistě přichází

Jelikož je tu říjen, tak už chybí jenom pár měsíců do Vánoc. Ovšem jedna květina vánočním svátkům trochu předchází, protože ji na pultech obchodů najdeme už v době mikulášské nadílky. Jmenuje se vánoční hvězda a jistě ji každý z nás zná. Ale jenom málokdo ví, jak o ni vlastně správně pečovat.

Tato kytička je velice nevšední. Je krásná, opravdu vypadá jako hvězda, jen je tedy červená. Mnohdy se prodává také s vánočními pozlacenými okraji, ovšem takové přízdoby rostlince jenom škodí a vydrží kratší dobu. Najdeme ji ale v bílé podobě, což je trochu unikát, protože je obvykle dražší a hlavně je rychle fuč.

Nejvíce se s ní nesetkáte v květinářstvích, ale pokud máte dítě, které chodí do školy, pak většinou před vánočními svátky přijde s dotazem, zdali přispějete koupí vánoční hvězdy na nějakou dobrou věc. Většinou jsou školy právě ty, které prodávají nejvíce vánočních hvězd. Výtěžky ale v tomto případě putují opravdu na dobrou věc, hlavně tedy do dětských domovů. Uděláte tak koupí radost nejen vy sami sobě, ale také ostatním – hlavně dětem, které to před vánočními svátky rozhodně ocení.

Kolik běžně stojí?

V květinářstvích jsou většinou tyto květiny o několik korun levnější, než kdybyste to koupili klasicky u dětí ve škole. Průměrně se však ceny pohybují kolem stokoruny za jednokvětou vánoční hvězdu. Tato krásná pokojovka je ale skvělá i ve větším formátu, tedy když je vícekvětá.

Jak se o ni starat?

Jedná se o nenáročnou kytičku, která opravdu dělá jenom vánoční radost. Samozřejmě ji nesmíte nechat vyschnout, protože v cuku letu její listy schnou s vyschlou půdou. Samozřejmě ji ani nepřelévejte, protože pokud se bude ve vodě doslovně topit, listy budou uhnívat. Nejdříve budou žloutnout, což už neznačí nic dobrého, později budou od kořínků hnít, díky čemuž postupně může uhnívat celá květina jako taková.

Mohlo by se vám líbit...