Matcha tea

matcha caj

Tento čaj pochází původem z Japonska a patří mezi nejvýraznější čaj, co se detoxikace týče. Výroba tohoto čaje je velice prostá, je to totiž čaj, který se po sběru nijak nezpracovává, nedochází k fermentování ani se nepřidávají žádná barviva, konzervační látky jednoduše se po sběru rozemele na jemný prášek a je tak i prodáván. Tento čaj je známý pro své zklidňující účinky, vylepšení soustředění a paměti a pomáhá k tvorbě endorfinů a to jen díky svému vysokému obsahu aminokyseliny L-theaniny.

Matcha také obsahuje veliké množství tzv. katechinů, které patří do skupiny antioxidantů zpomalujících nárůst tělesné váhy. Jeden šálek čaje Matcha obsahuje přibližně stejné nutriční hodnoty, jako deset šálků klasického zeleného čaje, proto ho není potřeba pít moc, aby měl na Váš organismus vliv. Pěstování tohoto čaje se odehrává ve stínu, proto jsou listy tohoto čajovníku zelenější a obsahují mnohem více chlorofylu nežli jiný čaj.

Značné studie prokázaly, že tento čaj je schopen pomoci tělu spalovat jídlo až čtyřikrát rychleji a právě kvůli vyššího obsahu chlorofylu je tento čaj k detoxikaci přímo perfektní. Chlorofyl má totiž vlastnosti snižování a vychytávání těžkých kovů a chemických sloučenin v těle. Matcha samotná pomáhá snížit hladinu cholesterolu v krvi a neobsahuje žádný cukr a v tabulce glykemického indexu ji můžeme najít na nulových hodnotách.

Matchu známe všichni nejčastěji v podobě čaje, ale dnes je používaná na různé způsoby. Jedním z mnoha je například výroba zmrzliny s příměsí matchy, čokolád, ovocných nápojů či káv. Matcha obsahuje i nemalé množství kofeinu. Její chuť je lehce nasládlá, ale v závislosti na pěstování a zpracování se její chuť může měnit a být často trpká a hrubší. Množství l-theaniny v jednom šálku matcha čaje Vás nabudí a poskytne energii na 3-6 hodin.

Mohlo by se vám líbit...