Moderní krby do každého domova 

Věděli jste, že stejně jako ve světě módy se mění trendy i ve světě bydlení, konkrétně i ve světě krbů? Jelikož jsou krby hitem posledních let a prvkem, který do domácnosti vnáší požadovanou útulnost, lidi stavící své vysněné příbytky by aktuální trendy mohly zajímat. Pojďme se podívat na to, jaká volba je v současné době tou nejlepší a nejmodernější. 

Akumulační krby dominují žebříčku popularity 

Letošním (a ostatně i loňským) trendem jsou takzvané akumulační krby, které jsou skvělým a přirozeným způsobem, jak se zahřát. Pyšní se řadou skvělých výhod a zejména když se seženou v kombinaci se sálavým povrchem, je to trefa do černého.  

Díky akumulačnímu krbu nedochází k přepalování vzduchu v místnosti, kde se nezpůsobuje ani jeho víření a nezvyšuje se tím pádem ani prašnost. Tyto sálavé krby slibují naopak sálavé teplo, které se pojí s tepelnou pohodou a což ostatně vede i k úspoře naší peněženky. 

Na akumulační prvky se musí myslet už při výstavbě příbytku 

Ať už se rozhodnete pro moderní řešení krbové vložky, která bude mí dvojité nebo rovnou trojité zasklení, či dáte přednost jiné alternativě, musíte na krb myslet už při samotné výstavbě příbytku, respektive už při samotném plánování domu. Akumulačním prvkům se totiž musí přizpůsobit vícero věcí a v případě, že byste po krbu zatoužili v průběhu života v domově, muselo by dojít k náročné renovaci nemovitosti. 

Investujte do vhodně zvolené krbové vložky 

Pakliže máte svou nemovitost pro moderní krby přizpůsobenou, je načase investovat do ideálního řešení. Krbová vložka sice obvykle nepatří mezi nejdražší kousky, ale za některé části krbu si připlatit můžete. Neinvestujte však do něčeho, co je nevýhodnost sama.  

Při výběru také zvažte to, jestli se dané řešení hodí do vašeho domova. Zejména pokud máte nízkoenergetický nebo pasivní dům je důležité zvážit, jestli je vybraný adept skutečně favoritem na vítěze. 

Mohlo by se vám líbit...