Co nosit po čtyřicítce? 

Umět se hezky obléknout není um, který by ovládala jenom mladá generace. Slušet to může i starším dámám, respektive ženám v tom nejlepším věku. Pokud jste přesáhli hranici čtyřiceti let, pravděpodobně si nad oblékáním trochu lámete hlavu. A je to pochopitelné, na těle registrujete vícero nedostatků, které pomocí oblečení můžete hezky skrýt. Pojďme si prozradit, čím svůj šatník zpestřit, abyste dosáhli požadovaného sebevědomí plynoucího z dokonalého outfitu. 

Pozitivní barvy do vašeho šatníku 

Mezi ženami se traduje, že po přesažení čtyřicátého roku života musíte nosit nutné, neutrální tóny. Jenže život po čtyřicítce nekončí, nemusíte se upínat tímto směrem neutrality. Naopak se odevzdejte barevnosti, šup s pozitivními barvičkami do šatníku! 

Veselé, výraznější odstíny zlepší náladu a způsobí, že se v davu rozhodně neztratíte a že v davu svévolně nezapadnete. Pakliže si však na toto netroufáte, můžete sladit alespoň pár barevných kousků s neutrálnější béžovou nebo krémovou. 

Nebojte se nosit sukně a šaty, jen volte správnou délku 

Nosit nebo nenosit šaty a sukně? To je otázka do pranice. Ženské nohy pro mnohé nejsou po překročení čtyřicátého roku života dokonalé, což je ale subjektivní názor. Šaty a sukně si však můžete dovolit z jakéhokoli pohledu, stačí volit vhodnou délku (a to nad kolena).  

Pokud zvolíte délku sukně nebo šatů lehce nad kolena, nohy nebudou vypadat ani kratší, ani objemnější. Jejich délku můžete podpořit ještě podpatky nebo platformou. 

Když kalhoty, tak odhalující kotníky 

Svůj šatník také zpestřete o kalhoty, které vám budou bezesporu slušet. Jen volte jejich ideální délku. Vhodné jsou kalhoty opticky prodlužující vaše nohy, což dokážou takové, které jsou lehce nad kotníky.  

Pokud vsadíte na kalhoty nad kotníky, budou působit velice decentně, přitom do nich hezky schováte kilogramy navíc. Abyste jim dodali požadovaný šmrnc, vsadit můžete na výraznější pásek, který se ostatně nyní nosí. 

Mohlo by se vám líbit...