Vánoční dobrota

Vánoce nám již ťukají na dveře. A my si již teď lámeme hlavu, čím pohostíme svou milovanou rodinku, nebo přátelskou návštěvu. Co jim nabídnout, aby odcházeli nadšeni a spokojení? Co takhle speciální vánoční likér? Že znáte jenom vaječný koňak? Tak my vám poradíme jinou specialitku, po které se vaše návštěva bude jen a jen oblizovat.

Co na tento likér budete potřebovat? Nebojte se, žádné speciální suroviny to nebudou. Najdete je v každém obchodě či supermarketu. Tak tedy: 500 ml rumu, 600 ml mléka, 1 dl šlehačky, vanilkový cukr, 2 plechovky karamelového salka a mandlový pudink (pokud nemáme rádi mandle, můžeme použít pudink vanilkový).

A teď jak na to: Z mléka uvaříme mandlový pudink. Mléka máme malinko více než je na návodu pudinku, ale to vůbec nevadí, pudink bude pouze řidší, což chceme. Přidáme do něj vanilkový cukr a za stálého míchání necháme vychladnout. Do pudinku postupně přiléváme rum (pokud chceme likér silnější, rumu dáme více), karamelové salka a šlehačku. Necháme zcela vychladnout a nalijeme do sklenic a uložíme do lednice.

Likér díky jeho hustotě můžeme podávat s kostkou ledu. Pro ozdobu můžeme použít nastrouhanou čokoládu. Naléváme do širší sklenice cca dva centimetry ode dna.

Za tento likér se nemusí stydět žádná hospodyňka a hosté se k vám budou velice rádi vracet a zaručíme vám, že tento recept nabudete předávat jen jednou. Nejsou snad lepší Vánoce než ty, strávené s rodinou nebo nejlepšími kamarády, báječným jídlem a kvalitním pitím.

Tak co už se těšíte, až tento skvělý vánoční likér také ochutnáte?

Mohlo by se vám líbit...