Tipy, jak předcházet bolesti zad, která umí pořádně znepříjemnit den

Bolesti zad zná v současné době prakticky každý. Jedná se o problém, který umí pořádně znepříjemnit den. Jen málokdo si však uvědomuje, že tomuto ne zrovna příjemnému problému lze předcházet. Pokud budete dodržovat několik zásad, rázem se vyhnete bolesti zad a bolest zad už nebude to, co vás bude trápit. Tím si můžete být jistí.  

Správně uklízejte 

Drtivá většina žen se hrbí především při úklidu, respektive neuklízí v takovém postoji, v jakém by se mělo, aby se předešlo bolestem zad. Ať už se myjí okna nebo židle či podlaha, vždycky by se mělo myslet na rovná záda, která jsou klíčem k zádům bez bolestí. Odborníci navíc doporučují si jednu nohu dát mírně dozadu nebo dopředu, případně je hodné jednu nohu mít na podložce. Tím pádem si i při úklidu můžete předávat váhu z nohy na nohu a můžete tím pádem šetřit záda a ulevit jim při zbytečném zatěžování.  

Pozor na prochladnutí 

Důvodem bolestí zad je také prochladnutí, které nejčastěji vzniká například při práci na zahradě nebo při sezení na studené zemi během chladné noci. Abyste se vyhnuli bolestem spodní části zad, které bývají opravdu velice intenzivní, je dobré oblékat si dostatečně dlouhé oblečení. Případně je řešením nátělník, který budete mít neustále zakasaný. Abyste se vyhnuli bolestem zad způsobeným prací na zahradě, při práci na zahradě si vždycky usedejte například na malou židličku nebo kyblík.  

Hlavně seďte správně 

Největší problém s bolestí zad mají ti, kteří mají sedavé zaměstnání. I odborníci se shodují v tom, že nejintenzivnější bolesti pochází právě ze sedavého zaměstnání čili například z prací za počítačem. Abyste se těmto bolestem vyhnuli, je dobré si osvojit hned několik návyků, díky kterým budete správně sedět. Právě správné sezení je klíčem k úspěchu a k bezbolestným zádům.  

Konkrétně máme na mysli sezení tak, aby kolena dosahovala pravého úhlu a aby celá plocha zad byla opřená.  

Mohlo by se vám líbit...