I když venku sněží, doma mějte jaro!

Venku to sice vypadá ještě na zimu, protože neustále sněží, dokonce se na mnoha místech ukazuje námraza, ale na druhou stranu teploty vypovídají o tom, že k nám přišlo už jiné roční období, kterým je jaro. Pokud už se na jaro těšíte, proč ho už rovnou nepřivolat do vašeho domu pomocí hezké jarní dekorace? Aspoň budete o krok před ostatními! Navíc zdobit svůj dům jarními dekoracemi už nyní – to není nic strašného, vždyť jaro je tu za pár dnů.

Otázkou však je, jak jaro přilákat do svého domu. Poradíme vám, s jakou dekorací letos nešlápnete vedle a jakou dekoraci si můžete do svého domu přinést už nyní. Samozřejmě co se týče živých květin, které obvykle dáváte na okenní parapety, s těmi ještě počkejte, dokud neopadnou poslední zimní mrazíky.

Na stoly patří čerstvé květiny!

Pokud pravidelně navštěvujete hypermarkety, jako je například Albert nebo Tesco, určitě jste zaregistrovali velké množství řezaných květin, které zde nabízí za velice výhodné ceny. Například krásné tulipány zde koupíte za necelých šedesát korun, což není často ani deset korun na kus. Právě takové jarní řezané kytičky patří na stůl v jarně zařízené domácnosti.

Kromě tulipánů už nyní splašíte například narcisy. U těchto květin platí, že pokud je kupujete ještě v zimních měsících, tak se jedná o odrůdy, které jsou zvyklé na chladnější počasí, tudíž se nebojte do váz s vodou přidat třeba led.

Na dveře patří jarní věnce

Aby všichni kolemjdoucí viděli, že u vás už je jaro, a aby se od vás nechali inspirovat, je třeba mít na vstupních dveřích věnec. Takový věnec si buď můžete zakoupit v květinářstvích, nebo si ho můžete doma pomocí tavné pistole vyrobit. Není to nic těžkého, jenom to chce trochu fantazie a kreativity.

Do jarních věnců patří drobné květiny, nejlépe uděláte, když si zakoupíte základ věnce třeba z proutí, které taky symbolizuje jaro.

Mohlo by se vám líbit...