3 možnosti, jak eucalyptus zařadit do domácnosti

Domácnost bez pokojových květin rozhodně domácností není. V poslední době se většinou lidé snaží o to, aby jejich dům byl co nejmodernější, ale to neznamená, že se rozhodnete pro domácnost bez květin. Právě květiny, zejména ty stálezelené, jsou aktuálně ani nejvíce moderní, bez nich zkrátka moderní dům neuděláte, i kdybyste se na hlavu stavěli. Nicméně je nutné podotknout, že někdo vůbec neví, jaké rostliny do svého domu přinést.

Existuje samozřejmě řada druhů květin, které se do domácnosti hodí naprosto fantasticky. Není to jenom tím, že jsou poměrně levné nebo že hezky vypadají, ale je to hlavně tím, že je o ně péče naprosto nulová. Mezi takové květiny se například řadí oblíbený Zamioculcas nebo třeba běžné druhy fialek či draceny. Ovšem jedna květina je naprosto unikátní, a to hlavně v tom, že se dá do domácnosti naaranžovat hned třemi způsoby.

• V květináči

Pokojovou rostlinu jménem eucalyptus poznáte tak, že má zajímavě zelené listy. Jsou to takové kolečka, která lehce odrhnete. Pokud si k této květince přičichnete, tak ucítíte mentolovou vůni. Je to tedy květina naprosto nevšední po všech směrech.

Koupíte ji v květinářství třeba právě v květináči, kde vám bude dělat radost tam, kde ji postavíte. Nemá ráda až přímé ostré sluníčko, ale obecně slunné místo jí nevadí. Polostín je však asi nejlepší možnou variantou.

• Jako řezaná kytička

Eucalyptus se však přidává také do běžných řezaných květin. Pokud v květinářství požádáte, že byste chtěli trochu zeleně eucalyptu, pak vám ho samozřejmě dají. Pak stačí jenom trochu vody do vázy a do ní dát jenom samostatný eucalyptus. Vypadá krásně sám o sobě, tudíž k němu opravdu nemusíte přidávat nic dalšího.

• Jako sušená květina

Eucalyptus je však krásný i jako sušený. Proto ať vám uschne v květináči nebo běžně ve váze, pak si jen vylijte vodu a naaranžujte zpět. Je opatrně – lístky se po doteku lehce odtrhnou. Jinak vám však i v sušené podobě bude dělat obrovskou radost. Výhodou je to, že pořád krásně voní – i když je živý, i když nikoliv.

Mohlo by se vám líbit...