Orchidej je i pro začátečníky!

Tyto květiny okouzlí snad každého. Při jejich květu jsou okouzlující, krásně zútulní váš domov a péče o ně je velice snadná! Proto se stala jednou z nejoblíbenějších květin našich domácností!

Co je třeba vědět?

Důležitým předpokladem pro úspěšné pěstování této květiny je stálá pokojová teplota, která neklesne pod 19 stupňů.  Je třeba najít místo, kde nemáte průvan a přímé slunce.

Orchidej nemůžete zasadit jen tak do obyčejné hlíny. Důležitý je pro tuto květinu vylehčený substrát, který je dobře propustný.

Pokud s touto květinou začínáte, sáhněte po druhu orchideje s názvem Phalaenopsis. Na trhu máte výběr ze spousty barev. Jejich výhodou je bohatost květů. Byly vyšlechtěny pro bytové podmínky.

Jak zalévat?

Zapomeňte na konvičku a zalévání jak jej známe. Nejlepším způsobem jak orchidej zalít je, ponořit květináč do vody a květinu tak nechat aspoň 60 minut. Květina tak nasaje potřebnou vláhu. Poté vodu vylijeme a necháme asi centimetr vody na dně květináče. Orchidej uložíme zpět na své místo.

To nejlepší co své orchideji můžete dopřát je dešťová voda. Pokud tuto vodu nemáte, stačí převařit vodu z kohoutku a nechat vychladnout.

Hnojivo je základ

Jestli toužíte po krásně kvetoucí rostlině, je třeba květinu pravidelně hnojit kvalitním hnojivem. Hnojit by se orchidej měla dvakrát do měsíce. Nejlépe v intervalu co čtrnáct dní. Sáhněte po hnojivu určenému přímo pro tyto květiny. Tyto hnojiva obsahují draslík a fosfor, který je pro tyto rostliny velice důležitý.

Nikdy nenechávejte stát orchidej neustále ve vodě. Pozor si dejte také v zimním období na studený průvan. Tento průvan totiž způsobí odumření rostliny, a to by byla přeci jenom velká škoda.

Mohlo by se vám líbit...