Micelárka je „horké zboží“ – jak funguje a proč byste ji měla začít používat?

Micelárka

Důkladné a pravidelné čištění pleti je předpokladem perfektního vzhledu. Ale ruku na srdce – opravdu se vám chce po náročném dni trávit před zrcadlem déle než pár okamžiků? Možná čas od času zhřešíte a jdete do postele „poloodlíčená“, což se následně projeví zhoršeným stavem pokožky.  Naštěstí se nabízí způsob, jak ušetřit spoustu času a zároveň očistu nijak neošidit. Slyšela jste již o micelární vodě?

O micelární vodě se hovoří jako o „zázračném“ přípravku pro čištění pleti. Pravdou je, že ačkoliv o zázrak nejde, funguje bezvadně. Nechcete-li ztrácet čas před zrcadlem, ale na druhou stranu ani pleť odbýt, budete z tohoto revolučního kosmetického produktu nadšená.

Otravné odličování je minulostí

Klasické dvoufázové odličovače a čisticí mléka nesahají kvalitní micelární vodě ani po kotníky. Vůbec první micelárka byla uvedena na trh v 90. letech a o její vývoj se zasloužili experti z BIODERMY. Prvotním impulsem k vývoji inovativního přípravku byla nespokojenost pařížských žen s tvrdou kohoutkovou vodou. Jakmile se jim dostaly do rukou micelární vody, propadly v nadšení.

Micelárka

Micelární voda se stala obrovským hitem a okamžitě se rozšířila do všech koutů světa. Popularitě se těší i u českých žen, byť trochu trvalo, než jí přišly na chuť. Roli možná sehrála počáteční nedůvěra – není snadné uvěřit, že čištění pleti může být tak jednoduché.

Princip je prostý aneb jak micely čistí pleť

V jednoduchosti je krása a způsob, jakým micelární voda čistí pleť, je velmi prostý. Obsahuje aktivní látky zvané micely, které na sebe vážou tuky a zároveň rozpouští některé nečistoty.

Micely zbaví pokožku všech nečistot, které na ní během dne ulpí. Ať už jde o líčidla, kožní maz, nečistoty z ovzduší či pot – stačí pár tahů tamponkem a je hotovo. Problém nepředstavuje ani voděodolný make-up, i ten jde po aplikaci micelárky okamžitě dolů.

Některé micelární vody zároveň obsahují i látky potřebné pro komplexní péči. Na své si tak přijdou majitelé všech typů pleti – včetně problematické a mastné pokožky.

Nepodceňujte význam pravidelné péče

Jistě vás napadne sto příjemnějších činností než posedávání před zrcadlem, ale vězte, že perfektního stavu pleti dosáhnete jedině důkladným čištěním. Proto byste měla přijmout fakt, že bez správné péče nebude vaše tvář taková, jakou si ji přejete mít. Díky micelární vodě čas strávený čištěním významně zkrátíte. Pojměte to jako rituál, v rámci kterého děláte to nejlepší pro své tělo. Měla byste se na něj těšit!

A teď už si jen vybrat micelární vodu pro váš typ pleti. Chcete-li mít jistotu, že své pokožce dopřejete tu nejlepší péči, vsaďte na renomé francouzské značky BIODERMA. Produktová řada Sébium H2O patří k nejlépe hodnoceným na trhu. Neobsahuje alkohol, parabeny, parfémy a jiné látky, které by mohly pleti naopak uškodit.

Mohlo by se vám líbit...