Kvalita spánku se odvíjí od ložnice!

Spánek je pro člověka velice důležitý, a proto bychom měli dbát na to, aby byl co možná nejvíce kvalitní. Stává se vám, že se budíte unavení a nevyspalí? Je možné, že má na to vliv prostředí, ve kterém spíme. Tak jak si přizpůsobit ložnici, aby se nám v ní spalo co nejlépe? Máme pro vás pár rad!

Základem je udělat si ložnici v tom nejklidnějším pokoji vašeho bytu. Pokud bude i tím nejtmavším tím lépe. Tento pokoj by na vás měl působit klidným dojmem. Prioritou tohoto pokoje bude samozřejmě kvalitní postel. V ložnici by se neměli vyskytovat žádné rušivé elementy jako je například televize, počítač a mobilní telefon. Tyto přístroje by měli být pro tento pokoj tabu. Výjimkou je rádio! Poslech uklidňující hudby či vašich oblíbených písní, u kterých dokážete relaxovat, může mít pro dobrý spánek skvělý vliv.

Postel jen pro vás

Aby byl kvalitní spánek, je třeba vybrat si tu pravou matraci. Po spánku na správně zvolené matraci vás nebude trápit bolest zad a budete se cítit dokonale odpočatí.  Matrací je na výběr mnoho. Od těch nejměkčích až po extra tvrdé. Při výběru zohledněte váš věk a zdravotní problémy. Ač se to bude zdát zvláštní i na poloze, kterou zaujímáte při usínání nejčastěji, záleží. Matraci je třeba si osobně vyzkoušet. Nejtvrdší matrace jsou vhodné pro děti a mladistvé a ty měkčí jsou vhodné pro starší osoby. Pokud se v noci více potíte, sáhněte po prodyšnější matraci, ty jsou vyrobeny z kokosu či koňské žíně. Při výběru matrace bychom neměli šetřit! Kvalitní matrace vydrží několik let a není nad kvalitní spánek, který má blahodárné účinky na vaše zdraví.

Výška a materiál postele

Na výšce a materiálu postele také velice záleží. Pokud chcete mít jednu z nejmodernějších postelí, poohlédněte se na postel s čalouněným čelem, kromě látky se používá také kůže či levnější varianta koženka. Není nad postel z masivu! Je stabilní, velice dlouho vydrží, ale cena je vyšší. Její levnější verze je postel z lamina. Také postele s kovovým rámem mají své kouzlo. Výška postele vy měla být od 45 až 55 cm. Záleží na vaší výšce. Když si sednete na okraj postele a spustíte nohy dolů, měly by být v pravém úhlu. Pro seniory jsou ale postele pohodlnější o něco vyšší.

Okna ložnice

Ložnice by měla být klidná a tmavá. Takže okna by neměla vést například k frekventované cestě. Důležité je aby šla okna dobře zastínit. Skvělou kombinací jsou žaluzie a závěsy. Žaluzie mohou být skvělým doplňkem, lze si vybrat mezi látkovými, bambusovými či dřevěnými.

Mohlo by se vám líbit...