Trápí vás věčná únava? Tipy, jak na ni vyzrát 

Dnešní doba moc nepřeje čisté hlavě a životu bez stresu. Důsledkem toho jsme neustále unavení a nesoustředění, snažíme si ulevit, kde se dá. Je třeba to ale vzít od základů, snažit se vést život, který únavě předchází a snaží se ji eliminovat.  

Prevence jako zdravý životní styl 

Dnes již i malé děti vědí, že základem všeho je správná a vyvážená strava, pitný režim, a především dostatečný přísun spánku. Vyhýbejte se nadměrnému množství kofeinu a alkoholu. Před spaním vyvětrejte místnost, nespěte v přetopeném prostoru.  

Jak jsme již psali výše, stres je důležitým důvodem toho, proč jsme neustále unavení a psychicky vyčerpaní. Zkuste ho eliminovat nebo kompenzovat. Technik je spousta, mnozí sází např. na jógu nebo meditace, které vám pomohou vyčistit hlavu. Nejlepší čas, kdy praktikovat je dynamický styl ráno nebo těsně večer před usnutím zklidňující a relaxační techniky.  

Pokud potřebujete rychle nabudit, vyměňte kofein za rychlou a osvěžující procházku na čerstvém vzduchu. Dvacet minut svižným tempem vám pomůže vyčistit hlavu.  

Únava však může mít různé příčiny a pokud jste vyčerpaní i přestože dodržujete zdravý životní styl, nevyhýbejte se návštěvě lékaře.  

Vsaďte na hořčík 

Mezi vhodné doplňky stravy při únavě patří magnesium – hořčík. Hraje důležitou roli v mnoha biologických procesech, včetně kontrakce svalů, regulace srdečního rytmu, metabolismu a imunitního systému. Nedostatek hořčíku může vést k řadě problémů, jako jsou křeče, bolesti hlavy, únava, zhoršená nálada a poruchy srdečního rytmu. 

Potraviny bohaté na hořčík jsou například: listová zelenina, celozrnné produkty, ořechy, semena, fazole, avokádo, banány. Ve většině případů však strava na tyto problémy nestačí a je třeba doplnit hořčík ve formě tablet nebo prášku. Pečlivě prostudujte příbalové informace, je důležité vybrat si nejlépe vstřebatelnou formu hořčíku. 

Mohlo by se vám líbit...