Spánek je tím nejlepším lékem

Každý den může být pro nás různě náročný. Některý den je ten nejlepší v našem životě, jiný si z nás dělá někdo legraci. Zkrátka ať je den jakýkoliv, vždy se stejně těšíme, až si lehneme do postele a budeme trávit čas v oblíbených peřinách s ještě oblíbenější knihou. Každý den bychom měli dbát na to, abychom se opravdu dobře a kvalitně vyspali. Kvalitní spánek je hlavně zapříčiněn kvalitními polštáři a matrací. Jen tyto dvě věci nám kvalitní spánek přece jen zaručí. Dbejme však na to, abychom dodržovali i čas, kdy musíme jít spát. Během spánku totiž odpočívá nejen naše mysl, ale také i svaly a ostatně celé naše tělo. Osm hodin je zaručeně nejlepší doba spánku, ale i sedm hodin je stále přijatelných. Méně hodin se už nedopouštějte, protože jinak vás den nebude tak produktivním, jakým by ostatně mohl být. Spánek ovšem také léčí, a dokonce pomáhá i zhubnout. Chce to však dopřávat si přesně tolik hodin, kolik si dopřávat máme.

Žádná nemoc se nevyléčí lépe než spánkem

Pokud jste nemocní, měli byste pouze odpočívat a spát. Jen během spánku se tělo zregeneruje tak, aby bylo opět schopni plně fungovat. Pakliže vás sužuje nějaká nemoc, jen se z ní zkuste vyspat. Lepší lék na jakoukoliv nemoc neexistuje, tím si můžete být zcela jisti. Myslete na to, abyste spali co nejvíce, co se dá. Do toho samozřejmě hojně pijte, protože i pitný režim je při jakékoliv nemoci jeden z nejdůležitějších léčiv, které stoprocentně zabírají. Odvodní totiž bakterie z těla, a tak se brzy budete moct radovat z krásného sluníčka venku.

Spánek mimo jiné pomáhá také při hubnutí. Díky tomu, že během spánku fantasticky odpočívají svaly, tak druhý den se můžete do cvičení obořit ještě více. Načerpání dost velkého množství energie je přece při hubnutí nejdůležitější, bez ní byste se nedohnali ani k jednomu jedinému cviku.

Mohlo by se vám líbit...