Řasy – je vše, co se o nich říká, pravda?

V poslední době se velice často řeší téma „zdravé stravování“. Čím dál častěji se lidé hrnou právě do zdravého stravování. Je to jenom dobře, jenom je ale škoda, že se do zdravého stravování lidé pouštějí hlavně kvůli tomu, že chtějí zhubnout. Někteří se dokonce do této změny životního stylu pouštět musí, protože to mají nakázáno od doktorů.

Ovšem každý si pod pojmem zdravé stravování představí jenom to, co není pravda. Všichni mají hrůzu z toho, že budou muset jíst místo brambůrek cukrovinky bez cukru, že budou muset místo klasického rafinovaného cukru používat třeba stévii nebo třtinový cukr. Ale v konečném důsledku si na to lidé zvyknou natolik, že jim zdravé stravování ani nepřijde nijak zvláštní. Přijde jim to jako něco naprosto normálního a budou se divit, že s tím nezačali dříve.

Přece jenom pokud se naučíte zdravě vařit, pak pochopíte, že samostatná jídla jsou mnohem lepší než ta nezdravá. Řada lidí si o zdravém stravování myslí hlavně to, že je to stále jeden a ten samý pokrm. Že se rýže s kuřecím masem neustále opakuje, ale samozřejmě to není tak. Existuje celá řada receptů, které jsou zdravé. Hlavně existuje celá řada potravin, kterými můžete obohatit vaše pokrmy.

Zkoušeli jste mořské řasy?

Mezi nejoblíbenější potraviny, které se přidávají do zdravého stravování, patří rozhodně chia semínka nebo například plody goji. Ovšem tyto potraviny se nedají přidávat naprosto do všeho nebo z nich nevykouzlíte už hotové pokrmy. Jedná se tedy o něco navíc, díky čemuž můžete jídlu dodat šmrnc.

Co se však nyní stává ještě oblíbenější, než jsou supepotraviny 21. století obecně, tak jsou mořské řasy. Už jste s nimi něco zkoušet vařili? Není to nic těžkého. Navíc je to tak šíleně zdravá věc, až se tomu nechce věřit.

Jak mořské řasy pomáhají našemu zdraví?

Mořské řasy jsou opravdu velice dobrý zdroj živin, které tělo potřebuje. Pro ty, kteří drží nějaké diety je to také potravina, která neobsahuje žádný tuk. Díky tomu v sobě nekumulují žádné toxické látky, mezi které se řadí například polychlorované bifenyly nebo jiné další karcinogeny.

Mohlo by se vám líbit...