Průvodce světem ořechů. Zdraví prospěšnou ingredienci si zamilujete

Svůj zdravý jídelníček můžete zpestřit lecčím. Můžou to být různé druhy zeleniny nebo třeba oříšky, které lze “chroupat” místo brambůrek u televizního pořadu. I když v sobě obsahují tuky, jsou to zdravé tuky, jež lidské tělo potřebuje a z nichž může čerpat energii. Pokud se rozhodnete na ně vsadit, máme pro vás takového průvodce, který vás s jednotlivými druhy seznámí.  

Úvodem však stojí za zmínku jeden fakt – velké množství ořechů škodí. Je důležité to s touto surovinou nepřehánět, v opačném případě jsou spíše zdraví škodlivé než prospěšné. Jestliže nebudete dbát na pravidlo ,,všeho s mírou”, může dojít ke zhoršení trávicího systému. Ve velkém se totiž ořechy špatně stravují.  

Mandle plné antioxidantů mají regenerační účinky 

Mezi neoblíbenější druhy ořechů patří bezesporu mandle. Pochází až z daleké západní Asie a je zajímavé, že si je lze vypěstovat i u nás. Podmínky jsou zde naprosto báječné, proto by byla škoda, kdybyste se o to nepokusili. Přece jenom mluvíme o oříšcích, jež jsou doslova nadupané vitaminy. Ukrývají v sobě jak vlákninu, tak fosfor i antioxidanty bojující se zdraví škodlivými radikály v těle.  

Vedle toho všeho mají mandle regenerační účinky. 

Vlašáky jsou afrodiziakem 

U nás se však nejčastěji setkáme s vlašáky neboli vlašskými ořechy. Jejich hlavním benefitem je, že obsahují všechny vitaminy skupiny B, kromě toho také draslík nebo hořčík, který bojuje s vysokým krevním tlakem.  

Za zmínku také stojí jedna zajímavost, a sice vlašské ořechy jsou skvělým afrodiziakem. Zejména pánové by si je tedy měli zařadit do jídelníčku.  

Lískové oříšky doplňují energii 

Vzpomínáte si pohádku O Popelce? Lískové oříšky zde hrály hlavní roli. Říká se o nich, že jsou symbolem moudrosti. Je to však nepodložený fakt, respektive domněnka, které věřily dávné generace. Co je však podloženo, tak to, že doplňují energii oslabenému organismu. 

Mohlo by se vám líbit...