Přírodní antibiotika, na která jsme už dávno zapomněli

S přibývajícím množstvím prášků, které jsou v současné době k dostání, jsme absolutně zapomněli na unikátní potraviny, které lze označit za přírodní antibiotika. Když lékař zkonstatuje, že máme angínu nebo zánět, automaticky si jdeme do lékáren pro antibiotika, která nám však spíše škodí, než prospívají. Mnohým lidem nedělají antibiotika opravdu dobře, ale jelikož nevědí, že si člověk může pomoct i jinak, automaticky je konzumují. Rozšiřme si proto obzory a představme si několik přírodních antibiotik, která se hojně využívala kdysi, ale dnes se na ně už bohužel zapomnělo.  

Pokud byste cestovali v čase do minulosti, zjistili byste, že se zdraví nedávalo na pospas antibiotikům, ale že se s nemocemi bojovalo jinak. Důvodem toho bylo hlavně to, že antibiotika zkrátka neexistovala, na druhou stranu lidé věděli, že existují i jiní pomocníci, kteří nás dokážou zbavit nepříjemného onemocnění. Prozraďme si tedy několik konkrétních přírodních antibiotik, na které se nebojte spolehnout, až vás bude nějaké onemocnění sužovat. 

Med 

Mnozí lidé se domnívají, že med není tak zdravý, jak se o ně povídá. Ale tak to opravdu není. Med ve skutečnosti je tak zdravý, jak se o něm říká. Potvrzuje to ostatně fakt, že se jedná o jedno z nejlepších přírodních antibiotik. Med je všestranným pomocníkem, který dokáže pomoct při boji proti bakteriím. Kromě toho ulevuje od bolesti v krku, pomáhá na kašel a taky funguje proti zánětu průdušek. 

Česnek 

Česnek většina lidí pěstuje na své zahradě jenom proto, že je skvělý v pokrmech. Jenže ve skutečnosti bychom ho měli pěstovat proto, že je to další přírodní antibiotikum, které ulevuje od zažívacích problémů, také posiluje obranyschopnost člověka a mimo jiné i zatočí s bolestí v uchu, s bolestí zubů nebo s plísněmi a opary.  

Lichořeřišnice 

Dalším přírodním antibiotikem je lichořeřišnice, která pomáhá při zánětech močového měchýře nebo je také pomocníkem při podzimních nachlazeních. Bojuje se streptokoky nebo ulevuje od infekcí dýchacích cest. 

Mohlo by se vám líbit...