Potraviny, které obsahují obrovské množství vitaminu C

S příchodem chladnějších dnů se zvýšil počet nemocných a nachlazených lidí. Lidé aktuálně začínají zvyšovat příjem vitaminu C, který je v těchto dnech opravdu velice důležitý, takřka nepostradatelný. Jenže nabízí se otázka, v jakých potravinách se vitamin C nachází ve větším množství? Přece jen ne všichni chtějí užívat doplňky strany a podobné vitaminové bomby, které se předepíšou lékařem.  

Existuje celá řada potravin, jež jsou známé tím, že obsahují obrovské množství vitaminu C. Není to jen o citrusech, jako je pomelo, pomeranč nebo citron. Jsou i jiné potraviny, které vám přidají vitamin C, který potřebujete neustále, nejen během chladnějších dní.  

Růžičková kapusta 

I když nad růžičkovou kapustou většina lidí ohrnuje nos, pravdou je, že růžičková kapusta je opravdu unikátní zdroj vitaminu C. Jenom ve sto gramech růžičkové kapusty najdeme až 115 mg vitaminu C, což dělá ze zmíněné potraviny doslova top potravinu. Kromě toho je růžičková kapusta i prevencí rakoviny.  

Paprika 

Trochu oblíbenější potravinou je paprika, která se ostatně řadí taktéž k potravinám s obrovským obsahem vitaminu C. Nezáleží na tom, jakou papriku budete jíst, jestli červenou, žlutou nebo oranžovou, v každém případě do těla dodáte potřebný vitamin C. Navíc je paprika nízkokalorická, mohou ji tedy do jídelníčku zařadit i ti, kteří drží dietu.  

Hrášek 

Další top potravinou obsahující velké množství vitaminu C je hrášek. Ten kromě vitaminu C obsahuje také draslík, potřebný hořčík, dále vlákninu a samozřejmě hromadu bílkovin. Kromě toho, že dodává tělu živiny, jež tělo potřebuje ke svému správnému fungování, dokáže podpořit i činnosti slinivky břišní.  

Květák 

Kdo by to byl řekl, že i v květáku se nachází velké množství vitaminu C. Navíc květák obsahuje i velké množství vitaminu K, také obsahuje draslík, vápník, vlákninu a kyselinu listovou.  

Mohlo by se vám líbit...