Pálí vás často oči? Víme proč

Každému se jistě stalo, že ho pálili oči. Nepříjemné pálení bývá mnohdy spojeno i se slzením. Někoho tento problém postihne výjimečně a jiný zase musí tyto potíže řešit každý den. Pokud vaše práce spočívá na mnohohodinovém koukání do počítače, mohlo by vám to velice práci komplikovat. Proto je potřeba najít příčinu.

Co může pálení způsobovat?

Na vině může být mnoho důvodů a my vám jich pár přiblížíme.

Únava

Únava může být častou příčinou toho, že vás pálí, štípou a slzí oči. Pokud dlouho koukáte do monitoru či čtete, nebo dlouho koukáte do ostrého světla, mohou vás oči začít nepříjemně pálit. Pokud tuto činnost nemůžete omezit, je potřeba dávat si občas od těchto činností aspoň minutovou pauzu. Pokud oči o této pauze zavřete, uděláte jen dobře.

Špatný zrak

Pokud máte zhoršený zrak a oko je tím pádem namáháno mnohem více než obvykle, může to způsobovat tyto komplikace. Většinou toto pálení upozorní na zhoršený zrak, protože lidské oko zvládne nedostatky zpracovat, což způsobí rychlejší únavu oka.

Syndrom

Tomuto syndromu se přesně říká syndrom suchého oka. Mnohdy se stává, že vás pálí oči a není k tomu žádný důvod. V tomto případě je na vině syndrom suchého oka, který způsobuje pálení, světloplachost a momentální zhoršení zraku. Důvodem je nedostatek slz, které oko zvlhčují. Tento problém se dá snadno řešit a to pomocí vhodných kapek do očí, které vám dokáží doporučit v lékárně a nejsou na předpis.

Zda jste zde možnou příčinu vašich obtíží, zkuste ji omezit. Pokud se ale problém nezlepšuje, je na čase navštívit lékaře. Ten vám oči vyšetří a navrhne vhodné řešení situace.

Mohlo by se vám líbit...