Objevte s námi výhody a nevýhody keto diety

V poslední době se stále více setkáváme se ženami, které jsou doslova zapálené do toho, aby zhubly. Jenže cvičit a upravit si jídelníček – to se jim zrovna dvakrát nechce, protože mají za to, že takhle rychle nemůžou zhubnout ani náhodou. Bohužel je to však nejúčinnější řešení hubnutí, které v sobě přináší to, že se u tohoto jako u jediného způsobu hubnutí nevyskytne JOJO efekt, který by nám vždy nevítaně a naprosto očekávaně přinesl taková kila, která jsme shodili, a ještě ve dvojnásobném (někdy i v trojnásobném) množství. A po tom rozhodně nikdo netouží.

Škoda, že si tuto možnost JOJO efektu neuvědomují ženy, které se pouštějí do nejrůznějších diet. Právě díky dietám se sice může zhubnout, ale jedná se jen o velice krátké hubnutí, protože poté JOJO efekt opravdu přijde a už ho jen tak nevyženeme. V poslední době se ženy uchylují k dietě, která se nazývá „keto dieta“. Je oblíbená zejména díky tyčinkám, které opravdu fungují, ale patří tato dieta snad mezi výjimky? Nikoliv! Všude se sice říká, že JOJO efekt je absurdní, on však přece přijde. Pojďme si však říct obecné výhody a nevýhody této diety.

Jaké jsou nevýhody?

Mezi nevýhody této diety patří například to, že ji nemůže užívat ten, kdo má cukrovku nebo jiné metabolické onemocnění. Jedná se navíc o velice jednotvárný jídelníček, proto hrozí, že si závažně poškodíme ledviny nebo onemocníme nějakými kardiovaskulárními chorobami. Nedostáváme navíc takové živiny do těla, které potřebujeme. JOJO efekt je však samozřejmý, bohužel. Často se stává, že míváme nárazově opravdu silnou chuť na sladké, ale naše zažívání může být poškozeno hlavně tak, že do těla nebudeme dostávat potřebné množství vlákniny a vitaminů.

Jaké jsou výhody?

I přes řadu nevýhod má tato dieta i své výhody. Jedná se zejména o to, že se relativně brzy dočkáme (byť chvilkového) úbytku na váze. Keto dieta obsahuje potraviny, které v nás vyvolávají pocit nasycenosti, tudíž se nebudeme mít tendenci přejídat nebo nebudeme jíst velké porce. Při této dietě se ale musí dodržovat i jiná pravidla zdravého životního stylu! Tedy pohyb a pitný režim je nutností!

Mohlo by se vám líbit...