Léčivé rostliny, které uleví od podzimní deprese

Podzim (zejména tedy ten letošní) se nese ve znamení pochmurnosti. Je velice sychravý, deštivý, navíc se opakuje situace z jara a ven se prakticky nemohlo. To všechno spěje k tomu, že v nás pramení takzvaná podzimní deprese. Ta lidi každým rokem přihání do postelí, kde tráví většinu svého času sledováním depresivních filmových snímků. Užírají se, mají špatné myšlenky a zrovna moc věcí se jim nedaří. Pokud vás zrovna něco podobného sužuje, je načase si ulevit od podzimní deprese. Poradíme, jak na to.  

Možná si myslíte, že bojovat s pochmurnými podzimními depresemi bude těžké, ale opak je pravdou. Pomoct totiž mohou léčivé rostliny, po nichž obvykle saháme, když nás trápí třeba nespavost, žaludeční problémy nebo když jsme zavodnění.  

Meduňka nejen na klidné spaní 

Jedním ze spasitelů je meduňka, která je opravdu velmi účinnou pomocnicí, pakliže vás podzimní deprese sužuje. Umí nejen nastolit spánek a uklidnit organismus, ale také umí velice rychle odplavit veškeré starosti, které vás sužují nebo trápí. A jako pomyslný bonus vám uleví od bolestí hlavy, také od zažívacích problémů a od nahromaděného napětí, které koluje každou částí vašeho těla.  

Dobromysl pro dobrou mysl 

Podzimní deprese nám vnikne do hlavy, kde nenastolí zrovna pozitivní myšlenky. Spíše nám přinese negativní myšlenky, kvůli kterým se do deprese ponořujeme víc a víc. Proto v takové chvíli urychleně sáhněte po dobromyslu, který je bylinkou pro dobrou mysl, jak už jeho název naznačuje. Umí zahnat trudomyslnost a také ulevuje od bolestí hlavy, což se určitě taky hodí.  

Rozmarýn zmírňuje stavy úzkosti i stresu 

Také je skvělým bojovníkem proti podzimním depresím rozmarýn, v jehož moci je zmírnit projevy úzkosti a také projevy stresu. Umí podpořit mozkovou činnost a také odstraňuje únavu. Navíc zlepšuje náladu.  

Mohlo by se vám líbit...