Kustovnice čínská: Proč bychom ji měli pěstovat a jak ji pěstovat

Jelikož se blíží plavková sezona, většina žen se snaží zhubnout, ovšem jenom málokteré ženě se to skutečně podaří. Většinou ženy sahají po nezdravých, až drastických dietách, které jim jenom zdevastují žaludek a zničí trávicí soustavu. Jiné ženy se zase mordují v posilovnách, bohužel výsledky se k nim nedostavují, protože nemají přizpůsobený jídelníček. Každá žena, která touží zhubnout, by měla pochopit, že tajemství štíhlé figury se skrývá v pravidelném a zdravém stravování, které je obohaceno kustovnicí čínskou.

Kustovnici čínskou můžete znát i pod jménem „plody goji“. Jedná se o červené bobulky, které jsou známé už několik staletí. V současné době jsou nedílnou součástí tradiční čínské medicíny a v Evropě jsou označovány za super potravinu 21. století.

Evropské označení nedostaly plody goji náhodou. Má to svůj důvod.

Super potravina, která by měla být součástí naší kredence

Plody goji jsou známé tím, že zahání chuť k jídlu, zahání chuť na sladké a díky těmto plodům se nemáte potřebu přejídat, což ocení každý velký jedlík, který touží zhubnout. Kromě toho je to přírodní antioxidant, který z vašeho těla dostane vše, co do něj nepatří a co mu škodí.

Vypěstujte si kustovnici doma na zahrádce

Pro mnohé lidi je kustovnice poměrně drahou záležitostí. Naštěstí si ji můžete doma vypěstovat. Není to nic těžkého, jenom je třeba vědět, jakou půdu a místo potřebuje. A s tím vám poradíme.

Kustovnici čínskou sázejte na polostinné místo. Rostlinka má ráda sluníčko, ovšem nemá ráda, když musí být na přímém slunečním světle neustále. Co se týče ideální teploty pro pěstování, ta by se měla pohybovat kolem pětadvaceti stupňů Celsia. Kustovnici zasaďte do kypré a písčité půdy a během podzimu a jara ji zařezejte ve výšce patnácti centimetrů.

Kustovnici najděte prostorné stanoviště. Může totiž dorůst až do tří metrů.

Mohlo by se vám líbit...