Jaké potraviny člověka dostanou z nachlazení?

Jelikož stále jsme obklopováni bacily, které se nás snaží skolit, měli bychom se naučit, jak se jim bránit nebo jak je z těla dostat ven, pokud nás opravdu dostanou do postele. V současné době se mezi námi najde celá řada lidí, které trápí nachlazení nebo zákeřná chřipka. Ti, kteří jsou nemocní, nechtějí moc spoléhat na léky z lékáren, ale raději jsou za tipy přírodní, o nichž se ví, že je dostanou z obávaného nachlazení. Podívejme se konkrétně na potraviny, které jsou známé tím, že člověka ze zmiňovaného nachlazení a také z chřipky efektivně a rychle dostanou.  

Česnek 

O česneku se ví, že se jedná o přírodní antibiotikum, proto po něm sáhněte ve chvíli, kdy vás sužuje právě nemoc nebo nachlazení. Bude vaším nejvěrnějším společníkem, který v sobě obsahuje látky efektivně bojující proti virům, bakteriím a taky proti plísním. Jeho další schopnosti je podpora imunitního systému.  

Zázvor 

Dalším společníkem a spojencem při nemoci a nachlazení bude zázvor, který vám taktéž od nepříjemných zdravotních problémů uleví. Jedná se doslova o asijský zázrak, který podporuje produkci protivirových chemikálií, které bojují proti aktivitě virů na sliznicích.  

Avokádo 

Avokádo patří v současné době k opravdovým zázrakům, o tom není pochyb. Není však jen chutné a skvělé při hubnutí, ale také ulevuje od chřipky nebo nachlazení, což ví ostatně o avokádu jenom málokdo. Nejen, že snižuje zánětlivost organismu, ale také upevňuje imunitní systém a dodává tělu potřebné živiny, bez kterých by tělo nemohlo správně fungovat.  

Kurkuma 

Pokud bychom měli zmínit ještě nějakou potravinu, která dokáže vyhnat nachlazení nebo chřipku z těla, zmíníme jednoznačně kurkumu, která podporuje organismus v boji proti zmíněným zdravotním neduhům. Kromě jiného podporuje imunitní systém. 

Mohlo by se vám líbit...