Jak vybrat ten správný kolagen pro svou pleť?

Všimli jste si dalších přibývajících vrásek na vašem obličeji? Přibyly vám vrásky v okolí úst nebo v okolí očí? Vrásky rozhodně nejsou něco, s čím by se nedalo bojovat, i když si to mnoho žen myslí. Bojovat s nimi lze, a to s pomocí kolagenu. Jenom je třeba vybrat si ten správný. Otázkou je, jaký kolagen je právě pro vaši pleť vhodný, správný a ideální?

Že jste ještě nikdy neslyšeli o takzvaném kolagenu? Jedná se o základní stavební složku pojivových tkání, která je obvykle obsažená v lidském těle. Je to nerozpustná bílkovina, která však s přibývajícím věkem z těla mizí. S tím, jak z těla mizí, mizí také pružnost a pevnost naší pokožky, což má za následek vznik nehezkých a nevítaných vrásek. 

Když začne kolagen z našeho těla mizet, rázem jsme nuceni ho opět do těla dodat, pokud se tedy nechceme vráskami pyšnit na veřejnosti. V současné době však existuje několik druhů kolagenu, a tak vybrat si ten správný kolagen pro svou pleť není nic snadného. 

Jaké existují typy kolagenu?

Dnes existuje pět typů kolagenu. První typ je nejrozšířenější a je obsažen v kostech, také v zubech a v kůži. Poté je druhý typ, ten je obsažen v chrupavkách. Třetí typ je obsažen v kůži, také v kostech a svalech. Pátý bychom našli v cévních výstelkách. 

Jaké existují zdroje kolagenu?

Kromě typů kolagenu existují také zdroje této ve vodě nerozpustné bílkoviny. Nejčastěji s ním přijdeme do kontaktu buď v podobě hovězího kolagenu, vepřového kolagenu, nebo v podobě rybího kolagenu. 

Jaký kolagen je pro mou pleť ten pravý a správný?

I když je typů a zdrojů kolagenu mnoho, pro vaši pleť bude nejlepší rybí kolagen, který je určen na pleť. Ostatní zdroje kolagenu se spíše starají o klouby nebo pohybový aparát. 

V každém případě se můžete také svěřit odborníkům, kteří doporučí třeba doplňky stravy, konkrétní kosmetiku nebo konkrétní stravu. Za nás doporučujeme elixír mládí Rays of Beauty. 

Mohlo by se vám líbit...