Jak jíst zdravě?

Jak jíst zdravě?

Jak jíst zdravě?

Pro kohokoliv, kdo chce začít žít zdravě či shodit nějaké přebytečné kilo je zdravá strava velmi důležitá. Nejen, že by měla obsahovat veškeré živiny, které tělo potřebuje, měla by také nezpůsobovat, že bude mít naše tělo pocit, že mu staré návyky chybí a bude nás tak nutit sáhnout po něčem, co se s prvotním plánem zdravého jídelníčku bude naprosto míjet. Byť se sestavení takového jídelníčku může zdát jednoduché, není tomu tak.

Musíme si dávat veliký pozor na to, co jíme, protože dnes veškeré polotovary obsahují mnoho nepotřebných a tělu škodlivých látek. Řekněme si pár slov o tom, co zdravá strava obnáší a v čem se liší jídelníček. Jak jistě víte, v redukci hmotnosti je dieta přednější než cvičení. Často to bývá ale tak, že ze sebe můžete vypotit duši, ale jídelníčkem vše zase doženete zpátky.

Jak tomu tedy předejít? Úhlavním nepřítelem každého, kdo se snaží, byť jen trochu zhubnout je cukr. Stačí se mu co nejvíce vyvarovat. To je ale velmi obtížné, protože cukr je dnes téměř všude. Zkusme si tedy sestavit jídelníček tak, abychom na cukr ani nepomysleli. Důležité je do něj zařadit vlákninu. Ta nemá skoro žádné omezení, takže pokud máte možnost vybrat si mezi bílým pečivem a tím celozrnným neváhejte, ten rozdíl se může zdát nepatrný, ale pro Vaše tělo je to obrovský přínos. Mezi další zdravé počiny patří… jak jinak než smoothie.

Pokuste se dále také nahradit sladkosti něčím, co Vám alespoň přispěje minerály či vitamíny. Například kostička hořké čokolády nejen uspokojí Vaši chuť na sladké, ale také Vám nezvedne cukr v krvi a tím nevyvolá řetězovou reakci, kdy budete opětovně šmátrat po něčem ještě sladším. Dále se snažte co nejvíce omezit sacharidy ve své čisté podstatě. Mouka, škrob, cukr, to vše jsou největší škůdci v metabolismu a rozhodně Vám ke zhubnutí nepřispějí. Držte se těchto pár kroků, párkrát do týdne si zacvičte a kila Vám půjdou samy dolů.

Mohlo by se vám líbit...