Co poukazuje na oslabený imunitní systém?

Každý člověk by se měl snažit o to, aby jeho imunitní systém byl pevný a silný. Jedná se o takovou hradbu našeho těla, přes kterou se nesmí dostat virus ani bakterie. Proto je důležité pravidelně doplňovat vitamin C, také je nutné pravidelně se otužovat nebo jinak posilovat svou imunitu. Pokud náš imunitní systém není silný, svědčí o tom několik věcí. Jakých? 

Imunitní systém je opravdu hradbou našeho celého těla. Pokud se hradba hroutí nebo pokud je oslabená, dá nám to tělo jistými příznaky najevo. Prozraďme si, jak se pozná, že je náš imunitní systém oslabený, co na imunitní systém poukazuje.  

Bradavice 

Bradavice nejsou příjemné nikomu. Mnozí lidé se však domnívají, že k bradavicím přišli třeba v plaveckém bazénu, kde se pohybovali bez přezůvek. Jenže ztvrdlé kožní novotvary objevující se nejčastější na chodidlech nebo dlaních, nejsou důsledkem toho, že jsme nezodpovědně chodili bosí v aquaparku. Je to jen viditelná známka toho, že je náš imunitní systém opravdu oslabený.  

Bradavice se zásadně objevují u člověka v případě, že je imunitní systém oslabený. Jedná se o virové onemocnění, které je snadno přenositelné.  

Lupy 

Sněžení ve vlasech – tak se často říká lupům, které jsou vlastně šupinky odumřelé kůže. Tvorba lupů je zcela přirozená, není nijak vázaná na obnovu vlasové pokožky. Pokud se však lupy objevují nadprůměrně, je to jen opět další příznak slabého imunitního systému. Takto tělo říká, že je třeba do stravy přidat více vitaminu C nebo že je dobré se začít otužovat či jíst česnek pro posílení imunitního režimu.  

Ječné zrno 

Důsledkem slabého imunitního systému je také ječné zrno, což je vlastně vřed, který se objeví na vnitřní nebo vnější straně horního nebo dolního víčka. Ječné zrno má tendenci nepříjemně dráždit oko, často se projevuje pálením nebo řezavým pocitem.  

Mohlo by se vám líbit...