Boj proti komárům a klíšťatům bez chemie? Jde to!

O kolik krásnější by bylo rybaření, houbaření či piknik v trávě bez obavy z klíštěte či neustálého plácání komárů. Neztrácet čas hledáním, zda nemáme po návštěvě přírody nějakého nezvaného hosta v podobě klíštěte! A co teprve výběr správného repelentu?! Aby neuškodil dětem, nám a ani našim mazlíčkům, ale byl zároveň účinný i několik hodin? Na většině repelentů najdete, že účinkují maximálně 4-6 hodin od aplikace. A to jste vybrali jeden z nejlepších. Pro děti do dvou let naleznete repelent s ochranným účinkem nanejvýše 3 hodiny a aplikovat na kůži se může pouze 1 krát denně. Což je dosti málo, když si představíme, že v létě trávíme převážně den venku a naši drobečkové si hrají v trávě. Jaký tedy vybrat?

Vlastní repelent

Nejlepší volbou pro dokonalou a zdravou ochranu proti klíšťatům, komárům a dalšímu dotěrnému hmyzu je si vyrobit repelent vlastní, a to zcela přírodní. S tímto skvělým repelentem se nemusíte obávat nastříkat jak své děti, sebe či naše pejsky a kočičky. Již nebudete muset počítat hodiny účinku či počet aplikací. Váš vlastní repelent si můžete nastříkat kolikrát uznáte za vhodné a kdykoliv během dne.

Jak na něj?

K přípravě vlastního odpuzovače hmyzu budete potřebovat ingredience, které již možná máte doma, anebo jsou snadno k dostání. Co tedy budeme potřebovat?

300 ml vody

1 citrón

10 levandulových stonků

1 lžíce hřebíčku

1 lžíce Alpy

3 ks badyánu

1/2 lžíce olivového oleje

Postup: Do menšího hrnce dáme 300 ml vody, do vody přidáme hřebíček, badyán, citrón, který nakrájíme na plátky, a pozor krájíme i se slupkou. A to vše vaříme ve vodě cca 6 minut. Poté přidáme kvítky z 10 levandulových stonků a přilijeme lžíci Alpy. Pak přijde na řadu 1/2 lžíce olivového oleje. Kdo chce ještě více podpořit účinek může přidat pár kapek éterického levandulového oleje. Takto připravený repelent necháme zchladnout, přecedíme a naléváme do lahviček s rozprašovačem.

Mohlo by se vám líbit...