Zkrášlení bez obav: 5 důvodů, proč roste na popularitě plastika

Káva nebo čaj? Voda nebo víno? Koupit či nekoupit? Drobných životních dilemat máme každý den opravdu až až. Když pak přijde na náš vzhled, chceme mít po ruce efektivní možnosti, jak získat lepší pocit a nepřidělávat si naopak starosti. Rozhodování o chirurgické korekci vzhledu do téhle kategorie naštěstí už dávno nepatří, zejména díky moderním metodám a technologiím. Navíc jsou tu i další faktory, které krok směrem k plastické operaci dnes už velmi usnadňují. Tady je 5 z nich: 

Informovanost, aneb dvojsečná zbraň internetu 

Pojďme se podívat pravdě do očí. Jednou z hlavních příčin strachů a obav je nedostatek informací. „Ty jsou v dnešním světe internetu dostupné na jedno kliknutí, a o to více je pak třeba upozorňovat na důvěryhodnost informací,“ zmiňuje MUDr. Aneta Krajcová, plastická chiruržka kliniky Mediestetik. Ověřené zdroje na téma plastiky ale naštěstí rozhodně existují. Pacienti tedy mohou získat jistotu i díky vlastním základním znalostem. 

Dostupnost 

Jedním z nejcitlivějších míst při rozhodování o operaci je samozřejmě peněženka. S vyššími výdaji je samozřejmě třeba počítat, výkon takového rozsahu se všemi náklady není zdarma. „Naopak tam, kde vás láká příliš nízká cena, je třeba zpozornět,“ varuje Dr. Krajcová, která má o cenách zákroků přehled i v rámci zahraničí. Pozitivní zprávou ale je, že i v tomto případě má pacient dnes už řadu možností, jak si zákrok dopřát a vyjít s penězi. Vše začíná komunikací s lékařem, který může navrhnout například vypracování splátkového kalendáře. 

Přirozenost je IN 

Dávno pryč jsou doby, kdy plastika začínala a trendy udávaly dívky Playboye. Moderní plastická chirurgie je dnes opravdu hlavně otázkou vlastního pocitu, spíš než poutání pozornosti. Plastičtí chirurgové se proto vždy snaží zvolit řešení, která uspokojí přání pacienta a bude mít přirozené výsledky. 

Nemusí vás tlačit čas 

Živit se musíme všichni, a tudíž je často těžké najít si v programu čas na zákrok a následnou rekonvalescenci. Dobrá zpráva je, že i tady posouvá moderní medicína hranice a zkracuje celkový čas, který je na operace potřeba. Doba hospitalizace a následné pooperační péče se odvíjí od typu zákroku. Základem je tedy opět komunikace s lékařem, který by měl pacientovi vše předem jasně a srozumitelně vysvětlit, aby mohl k rekonvalescenci i sám přispět a urychlit ji. 

Rozhodující slovo má vždy pacient 

Toužíte po změně už léta, ale do rozhodování vám mluví i okolí a rodina? Není třeba se rozčilovat, naopak. Starost blízkých je přirozená a na místě. Jen si je třeba uvědomit, že jste to vy a vaše tělo, o které se jedná. To nejlepší, co tak můžete v tomto ohledu udělat, je vzít manžela(ku) / partnera(ku) přímo na konzultaci a nechat ho/ji, aby si vše vyslechl(a) s vámi a případně se i sám zeptal(a). „Osobní setkání s lékařem, ale i možnost si nechat výsledky digitálně zvizualizovat pacientům v rozhodování výrazně pomáhá,“ uzavírá Dr. Krajcová z kliniky Medistetik, kde jsou osobní konzultace i s 3D aplikací Crisalix nedílnou součástí pacientova informování. Slyšeli jste už o modelací prsou?

Rozhodování o plastice tak už nemusí prodlužovat vaši cestu za snem na měsíce, nebo dokonce roky. Stačí, když se pustíte do průzkumu, pročtete si důvěryhodné zdroje a najdete si lékaře, kterému můžete věřit. Od té chvíle se už můžete jen těšit na to, co všechno se ve vašem životě s estetickou korekcí změní. 

Mohlo by se vám líbit...