Zařizujeme dům do stylu art deco

Každé bydlení může být zařízené do jiného stylu. Záleží jenom na vás, jakému stylu dáte přednost. Pokud jste milovníkem netradičnosti, možná se zaměříte na zařizování do anglického stylu, který je v současné době poměrně populární. Je specifický svým masivním nábytkem, kterého by v domě mělo být tak akorát. Milovníci jednoduchosti se zaměří spíše na skandinávské bydlení, které je známé svou neutralitou a bílým zbarvením, které místnosti domu opticky zvětšují. Pokud však toužíte po honosném bydlení, které vám bude každý závidět, doporučujeme zařídit bydlení do stylu art deco.

Art deco je styl dvacátých a třicátých let a dříve si ho mohli dovolit jenom bohatší občané, kteří se řadili do vyšší společenské vrstvy obyvatel. Dnes je to styl dostupný pro všechny společenské vrstvy, ale bohužel se stále neřadí k těm nejlevnějším stylům.

Pokud se však rozhodnete svou domácnost do stylu art deco zařídit, doporučujeme se inspirovat našimi tipy, které jsou pro art deco styl typické.

Ať se všechno leskne a třpytí!

Mnozí lidé si řeknou, že styl art deco je zámecký, královský styl, s nímž se v běžných domovech setkáváme málokdy. Pokud se však s tímto stylem setkáte, poznáte ho na první pohled. Styl art deco je specifický tím, jak se všude všechno leskne a třpytí. Dokonce i nábytek by měl být lesklý, aby do takto zařízené domácnosti zapadal. Co se týče doplňků, i ty se musí lesknout a třpytit, jinak do domácnosti art deco zapadat rozhodně nebudou.

Bar jako součást hlavní místnosti

Pokud milujete filmy pojednávající o dvacátých, třicátých letech, určitě vás nepřekvapí, že součástí domácností by měl být i bar. Bez baru to zkrátka nejde, bar je součástí hlavní místnosti. Bar by měl být kovový a pojízdný, můžete si také na svou zeď namontovat geometricky laděné držáky, které také spadají do stylu art deco. Držáky by měly být zejména na tvrdý alkohol nebo například na láhve vína. Takové držáky dnes zakoupíte v každém obchodu s nábytkem a bytovými doplňky.

Mohlo by se vám líbit...