Z šípků nejen čaj

Když se řekne podzim, každý z nás si představí barevné listí, dýně a samozřejmě také šípky. Někdo z šípků miluje čaj, jiní jej využívají i ke zkrášlení jejich obydlí. A je to skvělý nápad, protože není nad přírodní výzdobu, kterou si člověk vyrobí sám.

Do této výroby můžete zapojit i své děti. Přeci jenom sběr surovin na čerstvém vzduchu a poté vlastnoruční tvorba je skvěle strávený den nebo odpoledne.

A co lze z šípků vytvořit? Dáme vám pár typů.

Jen tak

Pokud máte menší děti, tahle rychlá tvorba bude pro ně jako stvořená. Více než sezení u stolu bude totiž třeba pohybu a hledání vhodného materiálu k tvorbě. Jestliže máte doma skleněnou, velkou vázu máte vyřešeno. Zda ne, postačí vám i zavařovací sklenice, kterou je hodné ovázat například krajkou.

A můžeme se vrhnout ven. Budeme hledat kaštany, bílé kamínky a keřík šípků. Až budeme mít nasbíráno, všeho dostatečné množství můžeme zasednout ke stolu.

Do vázy nasypeme kaštany a kamínky. Můžeme je buďto vrstvit nebo smíchat. To už necháme už na vás a vašem vkusu. Také místo kamínků můžete použít barevnou sůl do koupele. Poté do vázy zasadíme větvičky s šípky a krásné přírodní dekorace je na světě.

Věnec

Také podzimní věnec na vchodové dveře není k zahození. Postačí vám jen korpus na věnec, který si ozdobíme podzimním motivem. Ten zakoupíte v jakémkoliv květinářství. Můžeme se vydat nasbírat barevné spadané listí, mech, kaštany, šípky. Prostě vše, co se vám na vašem věnci bude líbit. Vše dobře připevníme, protože věnec bude viset na dveřích. Doporučujeme přilepit lepící pistolí.

Mohlo by se vám líbit...