Youtubeři, kteří se ocitli v žebříčku nejvlivnějších lidí

Jelikož žijeme v době internetu, tak je jasné, že na něm trávíme hodně času, tedy hlavně na sociálních sítích, které nás dokážou opravdu významně ovlivňovat. Hlavně jsou populární youtubeři, kteří natáčeli videa na Youtube a jejich názory najednou ovlivňovaly naše názory. Od té doby, co se sociální sítě staly najednou tak ovlivňující, se začal stavit žebříček nejvlivnějších lidí na sociálních sítích.

Tento žebříček je plný sportovců a celebrit, protože právě ty většinou hodně sledujeme, chceme zjistit, jak se jejich životy liší od těch našich, ale většinou jsme zklamaní, protože nenajdeme žádný rozdíl. Hodně sledováni jsou i již zmiňovaní youtubeři, kteří tím, že si začali natáčet své vlastní životy a podíleli se o ně s námi, si vydělali pěkný balík peněz.

Youtube měl být byznys budoucnosti, ale už nyní, takřka teprve po pěti letech velké popularity, se toto vydělávání hroutí. Youtube maže nenávistná, urážející či sprostá videa a doslova přes noc tak youtubeři ztrácejí své příjmy. Sice je ještě drží sledovanost na sociálních sítích, jako je třeba Instagram, ale jelikož si zvykli na luxus, musí se začít zajímat o jiné profese, které budou dělat.

Nicméně přes aktuální ne zrovna vlídnou situaci youtuberů se uchytili v žebříčku těch nejvlivnějších lidí, který pravidelně sestavuje časopis Forbes. Pojďme si řadu z nich zmínit.

• Erik Meldik

Tento muž je polovinou velice slavného dua ViralBrothers, kteří před několika lety vypustili do světa videa „debilních keců“. Jistě je znáte. Díky nim se stali sledovaní, i když je teď duo rozpůleno. Erik Meldik má nyní rodinu a i přesto je to nejvlivnější Čech na sociální síti. Umístil se na skvělém 14. místě.

• Jirka Král

Ještě výš se ale umístil klučina, který je považován za nejznámějšího youtubera. Jedná se o Jirku Krále, který nyní obsadil pátou příčku tohoto žebříčku. I když je taky trochu zasažen youtube krizí, netrápí se tím, protože jako jeden z mála youtuberů má rozjetý ještě jiný byznys, a to konkrétně svou vlastní kavárnu v centru Prahy.

• Shopaholic Nicol

Abychom tu neměli jenom pánské osazení, mezi dvěma zmiňovanými youtubery se ocitla i Shopaholic Nicol, kterou hlavně na Instagramu sleduje více jak půl milionu lidí. Její byznys se aktuálně přesouvá z youtube spíše do zábavního průmyslu, kdy moderuje například na Óčku.

Mohlo by se vám líbit...