Jak vyčistit škrábance z lodiček?

Boty nejsou zrovna to nejlevnější, co si většinou koupíme do svého šatníku. Většinou si kupujeme hlavně trička nebo džíny či šaty, ale jednou za čas svolíme i ke koupi bot, protože bez nich to zkrátka nejde. Pokud však svolíte ke koupi bot, připravte si více jak pětistovku, protože vkusné, stylové boty za méně nesežnete (pokud se vám tedy nepoštěstí najít obuv ve slevě).

Díky tomu, že boty nejsou zrovna to nejlevnější, co si můžeme pořídit, se většinou stává, že se o ně snažíme co nejvíce starat – tedy alespoň ze začátku. Třeba takové bílé tenisky se neustále snažíme umývat, aby zůstávaly co nejdéle bílé, dále se taky snažíme o to, abychom tkaničky měli neustále v takové barvě, v jaké jsme je kupovali. Jenže samozřejmě toto starání nevydrží dlouho a většinou tenisky se nám zašpiní tak, že už nejdou ani vyprat.

Naštěstí u některých typů obuvi se jen tak lehce nezašpiní, ale mohou se třeba poškrábat. Jsou to například semišové boty nebo hlavně lodičky. U lodiček nás to ale mrzí víc, protože pokud si žena koupí lodičky, tak k nim pocitově přivine.

Jak tedy očistit škrábance z lodiček?

Pokud se stane, že lodičky bohužel budou mít nějakou vadu na kráse v podobě škrábance, pak bychom je rozhodně neměli vyhazovat. Vždyť to nebyla nejlevnější obuv a navíc se s tím dá něco dělat. Stačí, když si vezmete odlakovač. To tedy platí u lesklých lodiček. Odlakovač si nalijte na vatový tamponek a otřete jemně škrábanec z lodiček. To vám dokonale pomůže setřít nečistoty. Akorát dbejte na to, ať škrábanec nestíráte zbytečně dlouho, abyste nepoškodili celkový lak lodiček.

A co dělat u semišových lodiček?

Samozřejmě si můžete pořídit i semišové lodičky, které jsou dneska poměrně populární. U semišových lodiček se většinou natáhněte po nějakém speciálním přípravku, který vám doporučí v prodejnách obuvi. Na semiš se nesmí s mýdlem, tudíž sáhněte po kvalitních přípravku, jenž je určen jenom na to.

Mohlo by se vám líbit...