Všestranné kaštany

Taky si venku dětí hrají tak, že hledají kaštany? Když jsou úspěšní, pak se nám jich doma nahromadí mnoho a my nevíme co s nimi. Rozhodně je ale nevyhazujte, to by byla obrovská chyba. Kaštany jdou totiž využít mnoha způsoby. My vám dáme pár typů, jak s nimi můžete naložit.

Krevní oběh

Pro krásný a mladistvý vzhled je třeba mít v pořádku krevní oběh. K tomu vám může pomoci kaštanová koupel. Jak na to? Stačí pár kroků a můžete si dopřát omlazující koupel. Základem je kaštanový prášek, který si lehce vytvoříte. Postačí, když kaštan rozříznete, vyndáte vnitřní část, tu poté dáte sušit. Až je kaštan dostatečně suchý, nadrtíte na prášek. Pak si připravte nádobu s 0,5l vody. Do této vody stačí přisypat cca 2 lžičky prášku z kaštanů. Poté cca po 8 hodinách vodu s práškem povařte a nalijte do napuštěné vany. Poté stačí si jen dopřát asi tak 25 minutový relax ve vaně a zázrak je hotov. Čím pravidelnější koupele budou, tím je výsledek lepší.

Zuby jako perličky

Tady bude také zapotřebí kouzelný kaštanový prášek. Pokud jej máte již připravený, postačí jen na vlhký kartáček nasypat prášek a postupovat stejně jako při čištění zubů. Prášek používejte vždy, když dojde na ústní hygienu a výsledkem budete velice mile překvapeni.

Kaštan jako zabiják

Také vás doma neustále trápí mšice o jiný obtěžující hmyz? Vytvořte si vlastního zabijáka hmyzu. Připravte si do hrnce 300 ml vody a do ní přidejte cca 15 lžiček kaštanového prášku. Tuto směs vaříme cca 25 minut. Po vychladnutí dáme do rozprašovače a zbraň je hotová.

Mohlo by se vám líbit...