Tvarujte postavu a spalujte kalorie při zimních sportech

tvarujte postavu zimni sporty

Patříte mezi lidi, kteří ožívají, jakmile teplota poklesne pod nulu? Máte rádi sníh, mráz, oblíbili jste si zimní sporty, při kterých vám vrstva prašany či ledu křupe pod nohama? Vyrážíte v zimě na zamrzlé rybníky, nebo na hory? Pokud ano, nikdy byste neměli podceňovat oblečení.

Bruslením tvarujete nohy a zadek

Například se vám bude hodit přilnavá softshellová bunda, která je vybavena síťováním s větráním přes kapsy, ergonomickou kapucí, s elastickým zakončením spodních lemů a rukávů. Podobná výbava, dostupná na webu monturashop, je vhodná jak na léto, tak i na zimu. V létě se hodí do chladnějších dnů, kdy budete chtít běhat nebo jezdit na kole. V zimě v takové bundě můžete také běhat, a to třeba na lyžích, nebo jít bruslit. Stojí za to si zimní sportování dopřát, protože přináší skutečně efektivní spalování kalorií. Pomáhá tomu intenzivní námaha celého těla. Například hodinka strávená bruslením na zimním stadionu vás připraví až o 1900 kJ, při extrémně intenzivním tréninky to ale může být až 2800 kJ. Kromě toho budete vynikajícím způsobem trénovat rovnováhu, tedy CORE (hluboký stabilizační systém svalů kolem páteře) a také hýžďové svalstvo a nohy.

Posilujte svaly a trénujte rovnováhu

Dobrým tréninkem jsou i další sporty, například lední hokej hraný s plným nasazením znamená výdej energie asi 2000 kJ i více. Sjezdové lyžování znamená ztrátu přibližně 1600 kJ, snowboarding zhruba totéž. Snowboarding i sjezdování také přináší trénink především spodní poloviny těla a dostává zabrat samozřejmě i rovnováha. Skvěle v těchto sportech tvarujete zadek a stehna. Ovšem během jízdy na prkně nebo dvou prkýnkách jde spíše o nárazovou námahu během sjíždění kopce, ovšem potom máte pauzu, když čekáte na vlek. Nejde tedy o vytrvalostní námahu, kterou nabízejí například běžky. Pro zimní sportování, ať už s ohledem na spalování kalorií a tvarování postavy zvolíte jakoukoli jeho variantu, potřebujete kvalitní kalhoty. Výhodou je, že běžecké kalhoty i běžecké bundy mohou být voděodolné a mají také termoregulační vlastnosti.

Mohlo by se vám líbit...