Trpí vaše dítě atopickým ekzémem? Máme pro vás několik rad

Mít dítě s atopickým ekzémem to není legrace. Je to záležitost na celý život, v dětství je to dost nepříjemné. Ovšem i když je atopický ekzém záležitostí na celý život, lze mírnit jeho příznaky, a to pomocí různých přípravků na zvláčnění kůže či léků, které mají jakýmsi způsobem blokovat alergickou reakci v těle.

Atopický ekzém se většinou dědí. Pokud máte alergii nebo trpíte astmatem, je dost možné, že vaše dítě bude atopický ekzém mít. Jestliže bychom se měli vyjádřit číselně, řekli bychom, že dítě dědí chorobu ve zhruba padesáti případech. Jestli jsou alergici nebo astmatici oba rodiče, pravděpodobnost, že dítě bude trpět atopickým ekzémem, je větší – zhruba osmdesát procent.

Pokud vaše dítě skutečně trpí astmatickým ekzémem, máme pro vás několik tipů, které vám mohou pomoct mírnit projevy ekzému.

Pozor si dejte na praní prádla

Abyste dětskou pokožku nijak nepodráždili, dávejte si pozor na praní prádla. Musíte používat přípravky pro alergiky, zásadně nepoužívejte aviváže. Místo aviváže přidávejte do praní lžíci octa, která aviváž naprosto nahradí.

I koupání může být zrádné

Děti je třeba koupat v ne horké lázni. Do koupele se doporučuje přidávat speciální olejíček, s nímž vám poradí ošetřující lékař. Olejíčky by měly být s přídavkem měsíčku nebo s přídavkem lopuchu. Lázeň sice bude mastnější, ale pokožka dítěte po ní bude vláčnější.

Pozor na to, co dítě jí

Většinou doktor upozorní na to, co dítě zásadně nesmí jíst a co naopak jíst může. Obecně platí, že pokožce prospívají vitaminy B a E. Do jídelníčku dítěte tak můžete zařadit ovesné vločky nebo obilné klíčky či jiné podobné potraviny. Většinou atopický ekzém dráždí citrusy, proto by se jim děti měly vyhýbat.

I chlupatí mazlíčci mohou být problém

Jestliže vaše dítě touží po domácím mazlíčkovi, dopřejte mu ho, ale dávejte si pozor na to, ať není chlupatý. Chlupy zvířat se s atopickým ekzémem moc nemusí. Raději dítěti pořiďte želvičku nebo akvarijní rybičky, které jsou pro dítě i vhodnější, protože nevyžadují takřka žádnou péči.

Mohlo by se vám líbit...