Trápí vás nečistoty na botách? Víme, jak s nimi zatočit!

Boty jsou hlavně pro ženy něco, co si dokonale a stále hýčkají. Přece jenom se nejedná o levnou záležitost, a tak bychom se my všichni, nejen ženy, měli o své boty starat. Každým dnem při každém nošení nás bohužel mohou překvapit nejrůznější nástrahy, během kterých se nám boty mohou ušpinit tak, že nevíme, jak dané nečistoty vyčistit. Vyhodit boty je potom samozřejmě škoda, proto se neukvapujte a nejdříve zkuste několik rad, které vám v tomto článků přinášíme. Málokdo by věřil v jejich účinnost, protože se jedná o běžné věci, které máme doma, ale až vyzkoušíte, pochopíte, že to opravdu funguje a že doma máme hotové zázraky skryté v naprosto běžných věcech!

Trápí vás škrábance na lesklých lodičkách?

Nejvíce vás mohou trápit hlavně škrábance na lesklých lodičkách. Jedná se o běžnou potíž, která potkává ženy každým dnem. Pokud totiž jenom jednu lodičku otřeme o druhou, vzniknou nám na nich nepříjemné škrábance, které vypadají, jako kdyby byly způsobeny nějakou černou gumou. Dají se odstranit pěkně vytrvalým přejížděním prstů, ale pokud toužíte po rychlé variantě, pak vezměte vatové tyčinky, namočte si je do odlakovače a lehce tak odstraňte nepříjemné šrámy na botách.

Trápí vás žvýkačka přichycená na podrážce?

Odhozených požvýkaných žvýkaček je na ulici dnes a denně hned několik stovek, ne-li tisíců. Často se stane, že na nějakou takovou šlápneme. Jenže z podrážky jde pak taková žvýkačka opravdu těžce dolů. Nesnažte se ji odstranit pomocí drátěnek, které vám jenom poškodí podrážku, ale vezměte na to kostku ledu a projíždějte kostkou ledu po žvýkačce. Po ztuhnutí se vám ji lehce podaří odstranit například pomocí špejle nebo příborového nože.

Trápí vás tenisky, které už nejsou tak bílé, jak bývaly?

Asi nejčastějším problémem jsou boty, které se většinou zašpiní. Největším problémem jsou bílé boty, které se lehce umažou a kterým se pak jen velmi těžce vrací původní bílá barva. Za pokus však stojí směs hydroxidu, sody a vody. Touto směsí vykartáčujte boty a nechte je uschnout. Poté směs jen oprašte a uvidíte tu náramnou bělost!

Mohlo by se vám líbit...