Silikagel nevyhazujte. Skvěle vám poslouží i v domácnosti

Sáček s oxidem křemičitým si domů donášíme naprosto běžně. Je významným pohlcovačem pachů a především vlhkosti. Že nevíte, o čem je řeč? Odpoví vám náš článek. Poradíme, jak dále silikagel využít.  

Aby bylo vše jako nové 

Výrobci často zboží balí do krabic, kde přidávají drobný sáček s nápisem „silica gel.“ Když sáček roztrhnete, vyrojí se na vás kuličky. Jedná se o chemicky vyrobený oxid křemičitý. Má jednu důležitou úlohu – pohlcuje vlhkost. Tím pádem se k vám zboží dostane ve skvělém stavu, i když bylo skladováno v podmínkách, které mají k dokonalosti poněkud daleko. Drobounký sáček tak dokáže zabránit skutečné katastrofě.  

Využít jej můžete i vy 

Běžně si domů silikagel přinášíme s obuví. Bývá vložen přímo do některé z bot a my se ani nezamýšlíme nad tím, co tam dělá. Nyní už to víte. Místo toho, abyste sáček vyhodili, jej dále využijte ve svůj prospěch. Můžete jej například vkládat do bot, které si právě sundáváte. Poté stačí jen ráno sáček vyjmout a nechat proschnout. Kuličky silikagelu do sebe nasají přebytečnou vlhkost a pach. Není od věci občas sáček ponechat venku na přímém slunečním světle.  

Trik s telefonem 

Přidat jej můžete například do krabice s fotkami, které se právě chystáte uložit na půdu. Výborně se ale osvědčil i v případě, že jste právě utopili svůj telefon. Nejprve jej vypněte, poté co nejvíce rozeberte a položte do misky, kde jej právě silikagelem zasypete tak, aby nešel vidět. Z elektroniky se do 24 hodin vypaří přebytečná vlhkost a vy si tak můžete oddechnout – podařilo se vám zachránit svůj zdroj zábavy a kontaktu se světem.  

Silikagel vám poslouží v domácnosti jako pohlcovač vlhkosti, nebojte se jej použít například v šuplících s důležitými dokumenty nebo v místech, kde skladujete elektroniku. Předměty uzavřete do plastového boxu a přidejte k nim několik sáčků silikagelu. 

Mohlo by se vám líbit...