Psí plemena pyšnící se pevným zdravím

Přemýšlíte, že si pořídíte pejska? V tom případě vás čeká velké a zdlouhavé rozhodování, které rozhodně není žádný med. V současné době si můžeme pořídit mnohá zajímavá psí plemena, která jsou lákavá a která jsou specifická svými vlastnostmi. Mnozí lidé se zaměřují na plemena agresivnější povahy, protože je chtějí zkrotit, jiní se zaměřují na plemena vhodná do bytu a velkoměsta a jiní touží po takovém pejskovi, který se pyšní svým pevným zdravím. Takových psů je nespočetné množství, bohužel mnozí lidé nevědí, jaké rasy do této skupiny pejsků patří.

Psí plemena pyšnící se pevným zdravím jsou vhodná pro kohokoli, kdo netouží utrácet za veterináře. Služby veterináře jsou bohužel velmi drahé, mnozí lidé si nemohou dovolit každotýdenní návštěvu u psího lékaře. Proto se raději rozhodnou koupit si takové plemeno, které se pyšní pevným zdravím, tudíž které k veterináři zavítá jen tehdy, kdy potřebuje naočkovat.

Jaká psí plemena se však mezi plemena pyšnící se pevným zdravím řadí?

Border kolie

O border kolii se ví, že je to nejinteligentnější psí plemeno. Učí se skutečně rychle, pravidelně a nejčastěji se účastní různých soutěží, v nichž samozřejmě vyhrává. Border kolie je však také odolný pes, který se pyšní pevným zdravím. Je ideálním společníkem pro lidi žijící u lesa, v horách nebo na vesnici, kde se počasí střídá rychleji než roční období. Je to také pes vhodný pro rodinu s dětmi. Mezi její vlastnosti se řadí mírumilovnost a také laskavost, nepatří mezi ne agresivita.

Jezevčík

Jezevčíka si zpravidla pořizují zejména senioři, kteří se cítí být sami. Chtějí mít společníka v podobě pejska, který však nebude vyžadovat velkou míru pozornosti. Jezevčík jakožto samotářský pes je pro seniory ideální. Stačí mu, když ho někdy pohladí a když mu dají pravidelně najíst, on jim za to bude vděčný a bude jim hlídat jejich příbytek. Jezevčík je zároveň plemenem, které se pyšní pevným zdravím. Pro seniory je tak tou nejlepší volbou.

Mohlo by se vám líbit...