Pravidla, jak vybrat boty. Obujte si pohodlí i styl zároveň 

Vybrat si ideální boty je někdy velmi těžké. Na trhu se nachází mnoho modelů, z nichž každý nám alespoň trochu učaruje. Jenže jelikož si nemůžeme koupit všechny boty na trhu, musíme se rozhodnout pro pár, který nám nejlépe padne. Se správným výběrem pomohou pravidla, díky kterým najdete modely, díky nimž si nohy vlastně nezničíte.  

Hlavně prostor a potřebnou pružnost 

Zejména elegantní boty umí nejednu ženu takzvaně omotat kolem prstu. Je však pravdou, že takové boty bývají velice často nepohodlné. U jejich výběru sledujte hlavně prostor a jejich pružnost. Když si je nazouváte, dívejte se, jestli nemáte vybočený palec nebo malíček, případně jestli nemáte takzvané kladívkové prsty.  

Vhodné jsou boty, které mají zaoblený tvar přední části. I když jsou stylové boty do špičky, prsty v nich doslova trpí a už po pár hodinách se budete těšit na moment, kdy je sundáte z nohou.  

Podpatek? O rozumné výšce? 

Pokud se chcete vyhnout nepříjemné bolesti nohou, důležitý je ve vašem případě výběr správného podpatku. Zatímco na některých se nedá prakticky chodit, na jiných je podpatek příjemnou záležitostí, navíc se díky němu prodlužuje postava.  

Při výběru bot s podpatkem pamatujte na příležitosti, ke kterým je budete nosit. Pokud hledáte vhodné obutí pro každodenní, celodenní nošení, nekupujte si boty s podpatkem vyšším 2,5 cm, u dam jsou povolené maximálně 4 centimetry.  

Materiál se podílí na míře komfortu 

Nejen celkové zpracování nebo podpatek mají vliv na to, jaké boty s vámi půjdou domů. Sledujte také materiál, který by měl být měkký, dostatečně prodyšný, také by měl absorbovat vlhkost a přizpůsobit se anatomii nohy.  

Na trhu se bohužel stále častěji setkáte s modely, které jsou ze syntetického materiálu, který zrovna není prodyšný dle představ, tak pozor na to. 

Mohlo by se vám líbit...