Podzimní boty, které by měla do botníku zařadit každá žena 

I když se podzim nese ve znamení tenisek, stejně se najdou druhy obuvi, které jsou daleko formálnější, elegantnější. Patří mezi ně i hity letošního podzimu, mezi něž patří mokasíny – hodí se prakticky ke všemu, a to jak ke kalhotám, tak k sukním nebo šatům. Mokasíny však nejsou tou jedinou podzimní obuví, která by měla zdobit vaši nožku. Vedle nich se najdou také nízké kozačky, které je možná v jistých dnech přehledně „šoupnou” do kapsy.  

S ozdobným řetízkem 

Pokud zůstaneme ještě chvíli u mokasín, nosit se budou takzvané „chunky” mokasíny, které jsou sice velmi elegantní, na druhou stranu také pořádně masivní. A bohužel nám kotníky nezahřejí. A tak vstupuj na scénu nízké kozačky, které naopak kotníky udrží fantasticky v teple. Stačí si je pořídit s ozdobným řetízkem, pokud vám tradiční, jednoduché verze přijdou příliš nudné, a rázem máte povýšený outfit zase na jinou úroveň. 

Různých tvarů 

I když si můžete samozřejmě pořídit starou známou jednobarevnou klasiku, také platí, že nízké kozačky mohou být různých tvarů špičky. Zaoblení se už dávno nenosí, ale taková hranatá špička – to je trefa do černého. Navíc když mají boty i trochu jiný, geometricky tvarovaný podpatek, případně příliš úzký, bota má zase zcela jiný vzhled a posouvá outfit nejen o level, ale o více úrovní výš. 

Výrazného vzoru 

Nikde se však nepíše, že byste museli mít nízké kozačky pouze jedné barvy. I když jsou nestárnoucí a pravděpodobně vám právě neutrálně zbarvené, jednobarevné zůstanou v botníku nejdéle, vsadit můžete také na výrazný vzor. 

U nízkých kozaček výrazného vzoru si však dejte pozor na jedno – na následné kombinování s dalšími kousky šatníku. Nehodí se kombinace vícero vzorů najednou. Řiďte se slovy módních kritiků, kteří tvrdí, že jedna opičárna stačí. 

Mohlo by se vám líbit...