Podzim ve znamení tenisek. Jaké si pořídit?

Podzim je roční období, které se nese ve znamení tenisek. I když jsme tenisky nosili hojně i během léta, během podzimu se nosí ještě více. Nenosí se však typické plátěnky, ale právě naopak – pevnější typy obuvi, které ochrání nohu před deštěm a které jen tak nepromoknou. Ostatně pokud jste si již všimli podzimních kolekcí, které zavítaly do obchodů, víte, jaké konkrétní tenisky se aktuálně nosí. Pro ty, kteří ještě podzimní kolekce nezaregistrovali, přinášíme pár tipů.  

Na podzim se lidé těší z jednoho jediného důvodu, a to právě kvůli pohodlným teniskám, které lze nosit takřka neustále. Navíc dnes se tenisky nosí skutečně ke všemu, nezáleží na tom, jestli se jedná o elegantní outfit nebo o ležérní look.  

Vraťme se však k aktuálním hitům mezi teniskami, do kterých se vyplatí investovat.  

Ugly tenisky jsou nejžhavější trend podzimu 

Už nějakou dobu jsou na trhu takzvané ugly sneakers čili ugly tenisky. Jedná se o masivní boty, kterým se také říká “tátovy botasky”. Na noze vypadají skutečně masivně, člověk je rozhodně nepřehlédne.  

I když by si jeden řekl, že se nosí jenom ke sportovním outfitům, není to tak. Kupodivu stylisté doporučují, aby se nosily k elegantním kostýmkům.  

Trekové tenisky jsou také hitem 

Velice podobné tenisky jsou takzvané trekové tenisky, které znají hlavně milovníci turistiky. Trekové tenisky se skutečně velmi podobají ugly teniskám, jsou však mezi nimi jisté rozdíly. Většinou jsou trekové tenisky trochu barevnější než ugly sneakers, hůře se tedy kombinují.  

Kotníkové tenisky jsou nestárnoucí klasikou 

Možná nejste milovníkem výrazných bot. Doporučujeme proto investovat do klasických kotníkových tenisek, které jsou nestárnoucí klasikou. Vyhněte se však kotníkovým plátěným teniskám, na podzim se vážně nehodí. Raději dejte přednost ponožkovým kouskům.  

Mohlo by se vám líbit...