Pět metod, jak dokonale zbavit dlaždice nečistot

Různé druhy a motivy dlaždic jsou dodnes nedílnou součástí našich kuchyní a koupelen. Důvody jsou jasné. Jedná se o naprosto nadčasový materiál, který dlouhá léta odolává proudu času, doplňuje příjemný vzhled místnosti a snadno se z něj dají odstranit různé skvrny a nečistoty. Samozřejmě ale jen za předpokladu, že víte, jak na to. 

Každá žena v domácnosti jistě moc dobře ví, jak těžko se dlaždice zbavují kapiček tuku. Čištění spojů jednotlivých dlaždic také dokáže sebrat mnoho času i energie. Pokud vás tyto skutečnosti pravidelně trápí, jste u nás na správné adrese! Rádi vám totiž poradíme několik jednoduchých triků, díky kterým se nečistot snadno zbavíte a podaří se vám zachovat dlaždice stále lesklé jako v momentě, kdy jste si je pořizovali. 

Jak zbavit dlaždice skvrn 

Ke zbavení nečistot vašich dlaždic můžete přistoupit hned několika způsoby, které vám jeden po druhém popíšeme. 

Metoda 1 

Do čtyř litrů vody přidejte čtyři polévkové lžíce boraxu (který je k dostání v lékárnách a nebo obchodech pro zahradníky). Následně přidejte ještě 100 ml octa a 100 ml čpavku. Použijte tuto směs k vyčištění dlaždic a pak už jen sledujte naprosto skvělý výsledek, který navíc ani nezanechá šmouhy. 

Metoda 2 

V 0,5 litru vody rozpusťte 3 polévkové lžíce sody. Látku pomocí houbičky nanášejte na povrch dlaždic. Spáry mezi dlaždicemi drhněte starým kartáčkem na zuby, taktéž za použití připravené směsi. 

Metoda 3 

Vezměte si do ruky plátek citronu a potřete jeho šťávou zanesené místo na dlaždicích. Kyselina citronová do 15 minut usazený tuk změkčí a vy jej snadno odstraníte obyčejnou houbičkou. 

Metoda 4 

Opravdu staré mastné skvrny mohou být odstraněny díky nanesení sójové kaše, na kterou se posléze ještě nastříká ocet. Po kýžené reakci stačí místo opět jen otřít houbičkou nebo měkkým hadříkem. 

Metoda 5 

Pokud se vám spoje dlaždic nepodaří očistit žádnou z předchozích metod, nechte je pořádně vyschnout a pak je potřete parafínovou svíčkou. Tento postup lze využít i v případě, že se ve spárách usadila plíseň. 

Mohlo by se vám líbit...