Patříte mezi kočkomily? Pokojové rostliny, které vašim mazlíčkům neublíží

Češi jsou často označováni za národ pejskařů. Za své čtyřnohé domácí mazlíčky jsme ochotni utratit i miliony korun ročně. Je však třeba konstatovat, že kromě pejsků vlastníme také hromadu koček. Jsme tedy i kočkomily, nikoli jen pejskaři. Právě na druhou skupinu chovatelů se pojďme zaměřit. Právě oni si pokládají otázku, jestli vůbec mohou ve své domácnosti pěstovat nějaké rostliny. Nechtějí, aby se jejich mazlíček otrávil. Odpovědí je, že ano – existují pokojovky, které kočkám neublíží, dokonce ještě pročistí vzduch v interiéru. Jaké to jsou? 

Šáchor je zcela bezpečný 

Není tajemstvím, že kočky rády okusují listy rostlin. I proto si jejich chovatelé pokládají onu zmiňovanou otázku. Nic se kočkám nestane, pakliže si do domácnosti pořídíte šáchor. Mluvíme o rostlině, kterou byste ve volné přírodě našli především v subtropech a tropech. Na světě dnes existuje až šedesát druhů této rostliny.  

I když byste si možná řekli, že taková rostlina v našich českých podmínkách růst nebude, spletli byste se. Šáchoru se daří i u nás, je velmi odolný a prakticky nenáročný. Vyžaduje jen teplotu pohybující se kolem dvaceti stupňů Celsia, dále pak dostatek rozptýleného světla a kromě jiného dostatek vody.  

Zelenec také kočkám neublíží 

Mezi nejběžnější a nejodolnější pokojové rostliny, které jsou zvyklé na soužití s kočkami, patří zelenec. Kočkám nijak neublíží, i když je pravdou, že kvůli nim nebude vypadat zrovna k světu. Jeho kořeny jsou až v daleké Africe, ovšem i v našem podnebném pásu dokáže růst prakticky bezproblémově a dobře.  

Co ke svému životu potřebuje? Především světlé místo (i když je pravdou, že se mu daří i v tmavém koutě). Vyžaduje pravidelnou zálivku, ocení rosení listů v létě aspoň krátký pobyt třeba na balkoně nebo na zahradě. Když se o něj budete správně starat, rád vám poslouží jako taková čistička vzduchu. 

Mohlo by se vám líbit...