Nespavost! Zabiják našeho zdraví!

Jistě to každý z nás zná. Převalování se ze strany na stranu. Nic k usnutí nezabírá, oveček máte napočítaných snad tisíc, ale stále koukáte do stropu. Vaše drahá polovička spokojeně spí, což vás znervózňuje. Koukání na hodiny a odpočítávání za jak dlouho bude zvonit budík, ale vy jste stále vzhůru! Pokud máte takových nocí do týdne více, trpíte nespavostí! Nespavost může, ale nepříznivě ovlivňovat vaše zdraví! Jak na ní vyzrát? Zde je pár typů!

Vzduch

Pokud si chodíte před spaním zaběhat, může být chyba zde. Díky běhu se do těla vyplavuje hormon adrenalin, ten může být příčinou vaší nespavosti. Proto běh vyměňte za procházku, protože pobyt na černém vzduchu před spaním je jedna z nejlepších věcí k dobrému spánku.

Stres

Před spaním určitě neřešte žádné situace, které vás mohou psychicky rozhodit. Stres totiž nabudí vaše tělo. Je to jeho obrana. Pak začneme nad problémem uvažovat a spánek je v nedohlednu.

Jídlo

Vyhýbejte se večer tučným a mastným jídlům. Ty totiž zbytečně zaměstnají naši trávicí soustavu, a ta místo odpočinku tráví, co jsem si, večer připravili. Večeřet bychom měli cca 3 hodiny před tím, než si půjdeme lehnout k nočnímu spánku.

Kofein

Kofeinu bychom se měli vyhnout minimálně 5 hodin před ulehnutím do postele. Proto už před spaním nepijte zelený čaj, kávu, energetické nápoje. Tato látka má totiž nabudit váš organismus.

Filmy

Také bychom měli uvážit, na co se večer před spaním díváme v televizi. Pokud si pustíte horor či depresivní film, vaše podvědomí nad tímto zážitkem stále uvažuje, aniž by jste si to uvědomovali.

Mohlo by se vám líbit...