Mnohostranný pomocník

Každé z nás se jistě stalo, je potřeba něco vyčistit či umýt, ale láhev s mycím prostředkem je prázdná. Co teď? Nemusíte se bát, radu, že máte utíkat do supermarketu, pro vás nemáme. Máme totiž něco mnohem lepšího. V kuchyni určitě najdete balíček jedlé sody, a my vám poradíme, jaké zázraky ve vaší domácnosti dokáže.

Mytí nádobí

I když máte doma myčku, občas potřebujete nějaké to nádobí přeci jenom umýt ručně. Jaru moc nezbývá a nádobí je dost. Proto sáhněte po jedlé sodě. Do dřezu dejte 2-3malé lžičky jedlé sody a poslední zbyteček prostředku na mytí nádobí. Dřez napustíme teplou vodou a můžeme se pustit do pomývání. Jedlá soda vše krásně odmastí a nádobí bude jen zářit čistotou.

Nepříjemný zápach

Tohle potká snad každou domácnost. Do odpadkového koše vyhodíte něco, co pak strašně zapáchá. Venku prší a nikomu se do takového počasí s odpadky vážně nechce. V této chvíli je tady rychlý pomocník jménem jedlá soda. Stačí nasypat na dno koše lžíci jedlé sody a ta se o nepříjemný zápach postará. Sodu nasypte vždy pod odpadkový sáček, ne dovnitř.

Špinavá trouba

Pokud chcete vyčistit mikrovlnku, dejte do ní skleněnou misku s dostatečným množstvím vody a přidejte velkou lžíci jedlé sody a zapněte na nejvyšší výkon cca na 2 minuty. Poté vezměte vlhký hadřík a špínu opatrně setřete.

Zda chcete vyčistit obyčejnou troubu, vytvořte si čistící pastu, která vás jednoduše zbaví vzniklých nečistot. Jak na to? Postup je jednoduchý a rychlý. Do malé misky dáme přibližně tři lžíce jedlé sody a šťávu z jednoho citrónu. Smícháme dohromady, aby vznikla čistící pasta. Pastu naneseme, vyhýbáme se topným tělesům trouby. Necháme působit cca 10 hodin a poté umyjeme.

Mohlo by se vám líbit...