Kreativní velikonoční nápady, které zvládnete i s malými dětmi

Svátky jara se nezadržitelně blíží a vy přemýšlíte, jak zabavit své dítko a zároveň vytvořit nějakou tu velikonoční dekoraci? Máme pro vás několik tipů, které zvládnete i s těmi nejmenšími. Udělejte si krásnou kreativní chvilku a užijte si legraci při společném tvoření.  

Vytvořte si rostoucí obilí 

Opatrně rozbijte vejce a naplňte každou polovinu skořápky trochou hlíny. Na ni položte několik semen pšenice a poté opět malou vrstvu hlíny. Děti mohou hlínu vkládat do skořápky například pomocí lžíce, procvičí si při tom jemnou motoriku. Rodiče pak mohou na skořápku namalovat veselý obličej. Poté už jen denně zalévejte a čekejte, až panáčkovi vyraší veselé velikonoční vlasy.  

Zajíc nesmí chybět 

Zajíce z papíru si vytvořte jako dekoraci do dětského pokoje. Namalujte dítěti na velký papír siluetu zajíce a vyzvěte jej, aby pomocí prstových barev zabarvil uši, hlavu i tělo. Poté už jen přilepte pohyblivá očka, která seženete v papírnictví, a máte hotovo. Dekorace bude zdobit třeba okno pokojíčku.  

Věneček ze skořápek 

Jako první krásnou dekoraci na jídelní stůl, do obývacího pokoje, nebo třeba na vchodové dveře, si připravte věneček vytvořený z vaječných skořápek a barevných dekoračních pírek. Přidat můžete i malé svazečky slámy, sena nebo pytloviny. Dítě vám bude ochotně všechny potřebné součásti chystat a podávat, vy je následně přilepíte ke korpusu věnce pomocí tavné pistole.  

Velikonoční zápichy do květináčů 

Odložte si několik dřívek od nanuků. Poté dítěti namalujte obrys velikonoční kraslice a vyzvěte jej, aby je například pomocí špulek do uší namočených do temperových barev ozdobilo. Takto vyzdobená vajíčka nechte chvíli uschnout a poté je vystřihněte. Nakonec dovolte dítěti, aby pomocí dlouhého štětce namočeného v lepidle na papír přilepilo vajíčka k dřívkám od nanuků. A krásné zdobení pro vaše květináče je na světě.  

Přejeme vám příjemné tvoření a těšení se na svátky jara. 

Mohlo by se vám líbit...