Krásný domov bez chlupů!

Zrovna jste si zmodernizovali domov, ale vaši mazlíčkové vám to nějak kazí svými chlupy, které se dostanou snad úplně všude. Obzvláště v tomto období, kdy obměňují srst. Prozradíme vám pár typů, jak se chlupů zbavit.

Prověřený trik

Máte doma gumové rukavice? V tom případě máte vyhráno a na chlupy svým miláčků můžete zapomenout. Trik je zcela jednoduchý a není třeba v něm hledat vědu. Pouze si rukavice nasadíte a nemočíte, poté přejedete rukavicemi místo, ze kterého chcete chlupy odstranit. Tohle opakujete prakticky kdekoliv, kde je potřeba.

Oblečení

Pokud vás trápí zvířecí chlupy na oblečení, vyzkoušejte lepící váleček. Na trhu nalezneme dva druhy a to s lepícími papírky, které lze z válečku odtrhnout, nebo samolepící váleček, který po použití jen opláchnete. Tyto válečky mají ale nevýhodu. Samolepící časem přestane lepit a ten na papírky je třeba doplňovat. Tyto válečky lze také použít na sedačku, postel či pelíšek vašich mazlíčků.

Jestli ani jeden váleček zrovna nemáte po ruce. Může vám stejnou funkci splnit i navlhčená ruka vodou. Tou si věci setřete. Nevýhoda tohoto způsobu je jasná, a to vlhké oblečení a to většinou v okamžiku odchodu z domu.

Úplně nejlepším odstraňovačem chlupů je sušička. Ta vám z oblečení vytáhne každičký chloupek. Takže pokud máte prostor, kde sušičku postavit, volné finanční prostředky, neváhejte si ji pořídit.

Také časté vyčesávání našich mazlíčků by nám mohlo ten boj s chlupy usnadnit. Na dnešním trhu naleznete spoustu speciálních hřebenů pro psy a kočky. Ty vyčesávání urychlí, usnadní a jsou i pro zvířátka příjemným zážitkem.

Mohlo by se vám líbit...