Jeřáb moravský sladkoplodý jako součást vaší zdravé zahrady

Plánujete si na svou zahradu vysázet rostliny, které produkují opravdu zdravé plody? Nemusíte sázet jenom jahody, maliny nebo ostružiny, vsaďte na jeřáb moravský sladkoplodý, díky kterému doplníte tolik potřebný vitamin C. Jeho plody jsou totiž zmiňovaného vitaminu doslova plné, proto nad jeho pěstování neuvažujte.  

Jeřáby doporučuje i řada zkušených pěstitelů a také botaniků. Nádherně se vyjímají na nejedné zahradě. Mluvíme konkrétně o krásných stromech, jež dokážou hlavně na jaře udělat radost svým něžným květenstvím. V současné době existuje celá řada druhů tohoto stromu, my však doporučujeme zmiňovaný jeřáb moravský sladkoplodý, který bude produkovat plody plné vitaminu C, tudíž podpoří především váš imunitní systém.  

Pěstování jeřábu není nic těžkého 

Že jste se pro jeřáb moravský sladkoplodý rozhodli? Pak se jistě ptáte, jak tento strom pěstovat. Jeho pěstování opravdu není nic náročného, je to naopak velice snadné. Co ke svému spokojenému životu potřebuje, tak je především slunné stanoviště. Se zálivkou buďte opatrní, příliš vlhká půda mu zrovna dvakrát nesvědčí. Příliš vlhká půda je mu spíše na škodu – zkracuje jeho životnost.  

Co jakožto pěstitelé oceníte zejména v kompetenci s tím, jaké roční období nám klepe na dveře, tak to, že je jeřáb moravský sladkoplodý zcela mrazuvzdorný. Dokonce nevyžaduje ani žádné prořezávání, tudíž bude prakticky bez starostí.  

Plodí zdravé bobule 

Jak již bylo několikrát zmíněno, tato rostlina bude na vaší zahrádce dělat velkou službu. Bude vám totiž plodit plody, které obsahují velké množství vitaminu C. Plody pak můžete konzumovat jak v čerstvém, tak sušeném stavu.  

Naše babičky z nich však připravovaly kompoty nebo sirupy, tak pokud máte chvilku čas a příliš velkou úrodu – víte, jak tyto velice zdravé plody zpracovat.  

Mohlo by se vám líbit...