Jaké světové módní výstavy letos vidět?

Milujete módu? Pak jistě víte, že každým rokem se konají nejrůznější módní výstavy, na kterých se ukáže světu to nejlepší, co móda přinese nebo přinesla v minulosti. Jelikož je móda stále aktuální téma, o kterém se neustále mluví, prozraďme si, jaké módní výstavy je možné letos vidět a jaké tedy jinými slovy nezmeškat. Výstav se bude konat celá řada a jedna bude zajímavější než druhá.  

About Time  

K nejatraktivnějším výstavám letošního roku se řadí výstava About Time: Fashion and Duration. Jedná se o výstavu, která se bude konat v období od května do začátku září, a to v New Yorku, konkrétně ve zdejším metropolitním muzeu. Na své si přijdete zejména ve chvíli, pokud netrpělivě rok co rok sledujete kostýmový ples Met Gala.  

Letošní výstava se zatím stále utajuje, na veřejnost zatím neuniklo mnoho informací. Ví se především to, že nejstarší vystavované artefakty by měly pocházet z roku 1870.  

Dior 

Během října letošního roku odstartuje módní výstava, kterou bude mít na svědomí značka Dior. Značka se řadí k nejluxusnějším značkám vůbec. Konkrétně se bude výstava konat v pohádkovém světě módního domu v Haagu v Nizozemsku. Na unikátní módní výstavě se uvidí hlavně tvorba samotného Christiana Diora. Kromě jeho tvorby se však uvidí i skvělé kousky jeho nástupů, jako je Marco Bohan nebo Raf Simons.  

Fast Fashion 

K dalším letos se konajícím a atraktivním módním výstavám patří především módní výstava Fast Fashion: The Dark Sides of Fashion. Konkrétně se bude konat v Berlíně, a to v Museu Europäischer Kulturen Berlin.  

Výstava letos přinese celou řadu výjimečných inspirací, není to jenom o narychlo vyrobeném levném oblečení. Výstava letos přinese tipy, jak přinést více ohleduplnosti do našich šatníků. 

Mohlo by se vám líbit...