Jaké rostliny vysázet do předzahrádky?

Na předzahrádce si dává záležet každá žena. Přece jenom si návštěva všimne nejdříve předzahrádky a až poté samotného domu, proto je třeba, aby byla taková předzahrádka naprosto dokonalá. Jaro je ideální roční období, během kterého je třeba svou předzahrádku vysázet. Otázkou ale je, čím předzahrádku posázíme?

Jelikož žijeme v moderní době, je třeba předzahrádku vysázet moderně. Naštěstí i moderní předzahrádka může být naprosto bezpracná. Stačí, když ji vystelete říčním štěrkem, oblázky nebo bludnými kameny, které se nejčastěji aranžují do skupinek, jež tvoří hezké ostrůvky, kolem nichž můžete vysázet jednu zeleň vedle druhé.

Podle čeho vybírat rostlinky do předzahrádky?

Už dávno se nesází na barvu jako takovou. V minulosti si ženy vybíraly květiny do předzahrádky podle barvy. Dbaly na to, aby květiny ladily k domu. Jenže nyní jde barva stranou. Nyní se dbá především na zajímavost. Pokud si tedy budete vybírat květiny, které zasejete do předzahrádky, vždy sáhněte po těch nejzajímavějších kouscích, které uvidíte.

Ideální je, když budou jednotlivé rostliny tvořit kontrast. Nejčastěji se kombinují kultivary trsovitých trvalek a půdokryvných trvalek. V poslední době se těší velké oblíbenosti především tvarované dřeviny.

Ať vás vůně ovládne

Kromě zajímavosti dbejte i na samotnou vůni. Je třeba, aby moderní předzahrádka voněla a tím na sebe upozornila. Ideální jsou levandule nebo šalvěj, které mají magickou moc. Symbolem jara jsou však primulky, proto se jich nebojte, a taky kamzičníky či nádherné pivoňky. Na jaro lze do předzahrádek vysázet i konvalinky či srdcovky, léto ale patří spíše liliím, kopretinám nebo jiřinám, což jsou květiny, které milují sluníčko a kterým sluníčko a vysoké teploty jenom prospívají.

Co se týče podzimní předzahrádky, ideální jsou chryzantémy nebo astry či rozchodníky.

Mohlo by se vám líbit...